Нові правила відвідування лікаря в Чехії

0
574
нові правила відвідування лікарів у чехії

Високий кров’яний тиск, діабет 2 типу або невелика рана. Проблему може вирішити дільничний лікар, але пацієнт до нього не йде — він звертається в клініку або кабінет фахівця.

Міністерство охорони здоров’я хоче змінити цю практику і надати більше повноважень терапевтам. Саме вони, на думку міністерства, цілком компетентні у вирішенні тих проблем, з якими зараз звертаються до вузькопрофільних спеціалістів.

«Пацієнт буде направлятися на верхні рівні системи тільки тоді, коли він дійсно потребує особливого лікування», — каже міністр охорони здоров’я Роман Прюмула.

Що пропонує Міністерство охорони здоров’я

  • Дільничні лікарі зможуть призначати ліки, які сьогодні пацієнту виписують лікарі-фахівці. Це стосується, наприклад, препаратів для лікування діабету, деяких ліків, що знижують рівень холестерину, ліків від астми для дітей, екземи або депресії. Ця реформа найближче до реалізації. Її можуть ввести вже з наступного року.
  • Пацієнт зі скаргами на здоров’я повинен буде спочатку звернутися до свого дільничного лікаря, і тільки він зможе направити його до профільного фахівця. Після закінчення лікування у фахівця, пацієнт повертається під спостереження дільничного лікаря.
  • Терапевти отримають більше практики, а амбулаторні фахівці більше часу для складних випадків. Наприклад, діабетики другого типу, які не мають потребу в інсуліні, будуть лікуватися лікарем загальної практики, а ось пацієнти, які страждають на діабет першого типу, який більш небезпечний, будуть знаходиться на лікуванні у діабетолога.
  • Фахівці отримають більше грошей за пацієнта, який приходить у напрямку від дільничного лікаря. Прийом пацієнта без направлення, буде приносити менше.

Таким чином обсяг допомоги, який тепер зможе надати звичайний дільничний лікар зростає: від виписки рецептів (близько 65 нових препаратів планують дозволити виписувати терапевта), до амбулаторного спостереження і навіть дрібних хірургічних операцій, наприклад, накладення швів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here