Новорічний феєрверк у Празі стане найдорожчим за всю історію Чехії

0
464
новорічний фейерверк прага

Міські чиновники повідомили, що святковий феєрверк у столиці обійдеться в цьому році в рекордні 1,7 млн крон (68 тис. євро). В історії країни таких грошей на піротехнічні шоу ще не витрачали.

Представник магістрату Віт Гофман розповів, що всі останні роки в бюджет міста закладалася одна і та ж сума для святкових заходів, яка, за його словами, не відображала дійсності. Через це в тендерах відмовлялися брати участь багато компаній.

Втім, рекордна ціна не привернула нових учасників і цього року. Як і протягом останніх декількох років за піротехнічне шоу в Празі цього року відповідатиме компанія Makalu Firework. Організатори феєрверку обіцяють пражанам і гостям столиці грандіозне шоу.

Головною темою празького новорічного салюту стане свобода і Оксамитова революція. У 2019 р. подіям жовтня 1989 р. виповниться 30 років.

Як повідомляє сайт Lidovky.cz, будуть показані п’ять образів, що символізують шлях до свободи в 1989 році. Це «Молитва» (Modlitwa), «Голі руки» (Holy rose), «Єдність» (Jednota), «Заборонені фрукти» (Zakazané ovoce) і «Свобода» (Svoboda). Шоу задумано так, ніби батько розповідає дочці про свої спогади.

Всього буде зроблено 4033 залпи, вага матеріалу складе близько чотирьох тонн.

Салют триватиме 11 хвилин. Перший залп буде зроблений 1 січня о 18.00 з Летенських садів.

У 2020 р. керівництво Праги, найімовірніше, віддасть перевагу економному варіанту. Можливо, він буде безшумним. Цей тип феєрверку використовують у багатьох європейських столицях, щоб не лякати тварин і птахів.

Далеко не всі чеські міста вважають вдалою ідею платити величезні гроші за кілька хвилин салюту. Цього року намітився тренд на відмову від новорічних феєрверків. Відразу кілька великих чеських міст: Плзень, Ліберець, Острава, Пардубіце і Карлові Вари заявили, що новорічних салютів влаштовувати не будуть.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here