Новий індекс якості життя по регіонах Чехії

0
425
рейтинг міст чехії

Нещодавно опубліковано новий рейтинг найкращих та найгірших місць для проживання в Чехії. Найбільші міста країни та навколишні муніципалітети, як правило, успішно себе показали, тоді як міста в бідніших регіонах північного заходу та північного сходу, як правило, знаходяться внизу таблиці. Індекс насамперед спрямований на надання людям списку місць, які мають високу якість життя, а також надає муніципалітетам засоби, щоб краще спрямувати свої витрати.

В індексі, складеному аналітичним центром компанії Deloitte, враховувалися такі показники як чистота навколишнього середовища, доступність медичного обслуговування, матеріальні умови – робота, житло і освіта, розвиток інфраструктури, наявність соціальних зв’язків у населення, наприклад, місцевих громадських організацій і т.д. Всього 29 показників.

Понад 200 муніципалітетів було виміряно за методологією ООН та ОЕСР спільними зусиллями великої компанії з аналізу даних Obce v Datech та консалтингової фірми Deloitte.

Використовуючи урядову статистику, а також відкриті джерела з Інтернету як ресурс даних, аналітики спочатку відбирали найкращі муніципалітети в кожній категорії, а потім порівнювали інші по відношенню до того, який найкраще себе показав.

Ознайомитися з рейтингом можна на сайті – https://www.obcevdatech.cz/en/mapa.

рейтинг найкращих міст чехії

Менеджер Deloitte Філіп Нетерда підсумував регіональний зразок найкращих областей: «Що стосується регіонів, це два найбільші міста, Прага та Брно, а також їх околиці. Також це такий собі пояс, який тягнеться з півдня на північ з Прагою посередині.”

Коли всі категорії були об’єднані, місто Ржичани (Říčany), що лежить на околиці Праги, вийшло на перше місце як місто з найкращою якістю життя, зберігши своє місце за тим самим індексом, опублікованим минулого року.

Міський голова Володимир Корен був зрозуміло задоволений результатом. Однак він підкреслив, що місто також зосереджено на вдосконаленні тих областей, в яких Ржичани не набрали такої великої оцінки: «Я, звичайно, дуже радий. Але індекс особливо важливий для мене, як показник того, куди нам слід вдосконалюватися, наприклад, у таких категоріях, як транспорт, рівень аварійності чи кількість дитячих садків та початкових шкіл».

Краще виявлення відносних недоліків муніципалітетів є однією з головних цілей індексу, вважає менеджер Deloitte Філіп Нетерда.

Пшелоуч (Přelouč) в регіоні Пардубіце піднявся на 61 місце з минулорічної 149-ї позиції в рейтингу. Цьому допомогли покращені умови для молоді, ситуації з азартними іграми та тривалістю життя.

Зниження на 125 місце з минулорічної 46-ї позиції торкнулося Железного Броду (Železný Brod) в районі Яблонець. За словами Deloitte, тут стало гірше в плані азартних ігор, переїзду молоді, кількості педіатрів та безробітті.

У порівнянні з регіонами найбільше покращилися муніципалітети в Злинській та Єгоморавській областях, найбільше зменшення було відмічено муніципалітетами в Краловоградецькому регіоні.

Перша 20-ка цьогорічного рейтингу виглядає так:

 1. Říčany – 10.0
 2. Prague – 9.7
 3. Hustopeče – 8.1
 4. Černošice – 8.0
 5. Brandýs nad Labem-Stará Boleslav – 7.7
 6. Brno – 7.7
 7. Židlochovice – 7.2
 8. Beroun – 7.2
 9. Šlapanice – 7.2
 10. Litomyšl – 7.1
 11. Turnov – 7.0
 12. Plzeň – 7.0
 13. Žamberk – 7.0
 14. Rosice – 7.0
 15. Slavkov u Brna – 7.0
 16. Havlíčkův Brod – 6.9
 17. Přeštice – 6.9
 18. Třeboň – 6.7
 19. Benešov – 6.7
 20. Rokycany – 6.6

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here