Обмінні пункти в Чехії перестануть дурити клієнтів

0
446
Обмінні пункти в Чехії

Національний банк Чеської Республіки втомився боротися з обмінними пунктами, які постійно обманюють іноземних гостей, виставляючи на показ один курс, а потім, здійснюючи операцію з обміну коштів зовсім по-іншому, більш невигідним.

Обміняти гроші в Празі – непросте завдання, з яким не завжди можуть впоратися не тільки туристи, а й місцеві жителі. Бажаючі придбати і продати чеські крони за вигідним курсом змушені відправлятися виключно на визначені обмінні пункти, які не беруть комісію і не обманюють клієнтів.

Ще в лютому минулого року Національний банк і Міністерство фінансів обіцяли зайнятися питанням регулювання роботи обмінних пунктів на території Чеської Республіки, однак активно займатися цією проблемою почали тільки зараз.

Міністерство фінансів знайшло вирішення цієї ситуації. Запропоновані поправки до валютного закону, які повинні убезпечити клієнтів обмінних пунктів. Найближчим часом документ буде розглянутий урядом Чехії.

Що включає в себе даний документ?

По-перше, поправки до закону зобов’яжуть обмінні пункти міняти гроші тільки за тим курсом, який вказаний на центральному табло, таким чином, клієнти не зможуть поміняти гроші за іншим курсом, заявивши, що вигідний курс поширюється тільки на великі суми. Таким чином, обмінні пункти зможуть здійснювати валютні операції, використовуючи тільки один прейскурант.

По-друге, клієнти, які обміняли гроші за невигідним курсом, зможуть вимагати повернути їх. В цьому випадку ніякої комісії не буде, обмінний пункт зобов’язаний буде повернути гроші в повному розмірі. На вимогу повернути кошти у клієнта буде 2 години. На чеку обов’язково буде зазначена дата і точний час, тому навіть якщо операція з обміну грошей була здійснена за кілька хвилин до закриття обмінного пункту, то клієнт зможе повернути свої гроші рано вранці.

По-третє, обмінні пункти зобов’язані будуть вивішувати курси валют на чільне місце.

Запропоновані поправки до закону розгляне уряд, проте не виключено, що політики не внесуть зміни до нього та загальний вигляд документ зазнає зміни.

Якщо поправки до закону будуть швидко розглянуті і затверджені, то вони набудуть чинності не раніше ніж наприкінці цього або початку наступного року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here