“Онучата Ісуса” здійснюють мрії літніх громадян

0
105
онучата ісуса

Мета щорічного проекту “Онучата Ісуса “(чеськ. Ježíškova vnoučata) – допомогти самотнім літнім людям з будинків престарілих знову відчути казкове відчуття від виконання довгоочікуваної мрії – часто простої і зовсім нематеріальної. Взяти участь у проекті може будь-хто. Минулого року завдяки небайдужим “онучатам” понад 14 тисяч бабусь і дідусів стали напередодні Різдва трішки щасливішими.

Проект “Онучата Ісуса” функціонує на добровільній основі: на сайті пропонується вибрати формат вашої участі. Можна подарувати якийсь подарунок, можна влаштувати для пенсіонера щось цікаве, а можна просто перевести на рахунок деяку суму – верхньої межі немає, все залежить тільки від самого дарувальника.

«Сто крон – це мінімальна сума. Як тільки накопичується достатньо коштів для виконання того чи іншого бажання, ми відразу купуємо необхідну річ, і посилаємо клієнту, який її замовляв, від імені наших спонсорів», – каже виробничий директор порталу Slevomat.cz Яна Уловцова.

Електричний інвалідний візок, зручне крісло, телевізор, комп’ютер – все це речі, які коштують часом десятки тисяч крон і зовсім не по кишені мешканцям будинків престарілих.

Минулого року таким чином було зібрано близько 2,5 млн крон і було придбано 63 подарунка.

Незважаючи на те, що до Різдва ще залишається чимало часу, фабрика з виконання бажань вже працює повним ходом: на даний момент вже зібрано понад півтора мільйонів крон, і сума продовжує зростати.

«На даний момент цих грошей вистачить на двадцять дійсно дорогих подарунків. Серед них – одинадцять електричних інвалідних візків, кілька звичайних механічних інвалідних візків, телевізорів і ноутбуків», – перераховує керівник проекту Мартін Ондрачєк.

Якщо у випадку з дітьми і підлітками ми звикли вважати телевізор або ноутбук, швидше, недешевою і часом шкідливої іграшкою, то тут вони можуть принести реальну користь.

«Коли літні люди змушені проводити багато часу в ліжку без руху, то це хоча б допомагає їм скоротати час. Телевізор – і той є досить дорогою річчю з тих, що представлені у нас на сайті, так що ми дуже раді, що ми можемо виконати такого роду побажання», – говорить Яна Уловцова.

Але не будемо забувати: Різдво – це все-таки час подарунків не тільки для життя, але і для душі, тому онучата Ісуса виконують і менш практичні, але куди більш сердечні побажання. Так, у колишнього пілота Олдржиха в 91 рік була мрія – знову опинитися в кабіні літака в небі.

«Він до останнього моменту не міг повірити, що цей політ здійсниться, але виглядав неймовірно щасливим, і я дуже цьому рада», – каже “онучка Ісуса” Людмила Гамплова. За допомогою друзів їй вдалося знайти літак, щоб виконати мрію дідуся, а пілота розшукали, кинувши клич в соціальних мережах.

Проект “Онучата Ісуса” діє з 2016 року. Крім звичайного населення, в ньому з успіхом беруть участь відомі особистості – співак Карел Готт, олімпійська чемпіонка Ева Самкова, співак Томаш Клус, директор Міжнародного кінофестивалю в Карлових Варах Іржі Бартошка та інші.

Джерело: Radio Praha

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here