Парламент Чехії схвалив важливі зміни до Закону про перебування іноземців

Парламент Чехії схвалив важливі зміни до Закону про перебування іноземців

Законопроект вводить обов’язкові інтеграційні курси для мігрантів, які іноземці будуть зобов’язані пройти протягом року після переїзду до Чехії. Таким способом МВС Чехії хоче вчасно адаптувати нових мігрантів до життя в країні. На курсах іноземців ознайомлять з правами та обов’язками, місцевими традиціями, звичками, європейськими цінностями. Курси проходитимуть в Центрах підтримки інтеграції іноземців. Вони працюватимуть у всіх краях Чехії. До 2020 р. держава готова виділити на ці центри і курси 142 млн крон.

Протягом року з моменту приїзду в країну курси повинні будуть пройти як особи, які приїхали до Чехії з метою роботи, так і ті, хто має намір тут навчатися. Автори ініціативи впевнені, що інтеграційний курс допоможе іноземним громадянам комфортно жити в Чехії. Від проходження інтеграційного курсу звільнені:

  • особи віком до 15 років і старше 61 року;
  • співробітники міжнародних компаній (особи, які перебувають у Чехії за спеціальною робочою візою);
  • громадяни з ВНП інвестора; володарі ВНП, виданого МЗС ЧР; особи, що пройшли даний курс.

Якщо законопроект схвалять обидві палати парламенту і підпише президент, то іноземці з третіх країн, що не входять до складу Європейського союзу, зобов’язані будуть пройти інтеграційний курс, який на сьогоднішній день є добровільним. Вони повинні будуть зробити це протягом року з моменту отримання тимчасового або постійного дозволу на перебування  в одному з інтеграційних центрів для іноземців, в іншому випадку іноземцям загрожує штраф до 10 тис. крон.

Також зміни дозволять вводити квоти на економічних мігрантів, щоб знизити навантаження на чеські консульства за кордоном. Квоти, в першу чергу, стосуються трудових мігрантів, але при необхідності їх можуть ввести і для іноземних підприємців. Квоти полягають у встановленні максимальної кількості прохань про видачу того чи іншого типу Чеських віз в будь-якому чеському консульстві.

Також Міністр внутрішніх справ і голова соціал-демократів Ян Гамачек наполягає на внесенні додаткових змін до закону про перебування іноземних громадян на території Чеської Республіки. Політик вважає, що іноземців, які порушили закон, необхідно відправляти на батьківщину в терміновому порядку.

«Повторне засудження іноземця, який скоїв кримінальний злочин, є легітимною причиною для припинення терміну його перебування на території Чеської Республіки. У таких випадках очевидно, що особа не має наміру йти шляхом виправлення, а її перебування в Чехії ставить під загрозу як безпеку країни, так і її громадян. В цьому випадку необхідно діяти швидко і безкомпромісно. Не можна допустити, щоб процес анулювання документів на перебування в нашій країні займав, два, а іноді і шість років», заявив Гамачек.

Якщо інші політики схвалять пропозицію глави МВС, іноземних громадян у разі повторного порушення закону зможуть депортувати з країни не пізніше ніж через шість місяців.

Якщо буде подано відповідне прохання до суду, державний орган буде мати строк в 90 днів для прийняття рішення про долю іноземця. У разі анулювання документів іноземця, він зможе подати апеляцію до Верховного Суду, вища судова установа також отримає 90 днів для розгляду прохання. Таким чином, якщо обидва судові органи приймуть рішення про депортацію іноземця, то максимальний термін йогоперебування в країні не перевищить 180 днів з моменту подачі відповідного прохання в першу судову інстанцію.