Перепис населення та житлового фонду 2021 Чехії

0
388
перепис населення чехії

Цієї весни в Чехії планується провести не тільки перепис населення, але і зібрати дані про побудовані будинки і квартири. Грунтуючись на цій інформації, можна буде оцінити, де в найближчі роки з’являться нові будівельні об’єкти. Дані перепису використовують будівельні компанії і девелопери при прийнятті рішень про початок будівництва.

Для чого потрібен перепис населення

«Результати перепису є основою при підготовці програм житлового будівництва, планів розвитку інфраструктури або плануванні мережі обслуговування. Перепис служить джерелом інформації не тільки для державних органів управління, а й для комерційних організацій при аналізі їхніх бізнес-планів», – каже Марек Ройчек, голова Чеського статистичного управління (ČSÚ).

Дані перепису населення допомагають при виборі місця розташування промислової зони. Важливо знати, скільки людей проживає в цьому районі, їх вік і рівень освіти, в яких секторах економіки вони працюють і куди їздять на роботу, які сектори сконцентровані в районі.

Ця інформація допомагає орендарям оцінити, наскільки їм цікава територія, чи знайдуть вони кваліфікований персонал в тому місці, де планується бізнес.

Як випливає з даних останнього перепису населення, який проходив в 2011 році, в Чеській Республіці налічувалося понад 2,158 мільйона будинків з більш ніж 4,757 мільйонами квартир. З тих пір було побудовано ще майже 290 тисяч нових квартир.

Мета перепису 2021 року – отримати найбільш точні і актуальні дані, які допоможуть більш ефективно планувати багато аспектів суспільного життя на наступні десять років. Цього разу з урахуванням епідеміологічної ситуації вперше в історії Чехії перепис населення буде проводитись в основному в режимі онлайн.

Як буде здійснюватися перепис

З 27 березня люди зможуть заповнити спеціальну форму на інтернет-сайті або за допомогою мобільного додатку. Таким чином, вони зможуть уникнути контакту з комісарами, які будуть проводити перепис населення. За даними ČSÚ, зараз доступ до мережі Інтернет мають понад 80% жителів країни.

Ті, хто з яких-небудь причин не зможе ввести дані онлайн, заповнять класичний паперовий бланк на другому етапі перепису населення (з 17 квітня по 11 травня). Бланк можна буде отримати від комісарів в запечатаному конверті, а потім безкоштовно відправити поштою або здати в контактному пункті перепису. Вся інформація про перепис 2021 року доступна на сайті www.scitani.cz

Перепис 2021 року обов’язковий для всіх, хто на момент перепису, тобто в ніч з 26 на 27 березня цього року, постійно проживає в Чеській Республіці або має право на тимчасове перебування понад 90 днів.

За жителів Чехії, яким ще не виповнилося 18 років, взяти участь в переписі повинен їх законний представник. Іноземці, які проживають в Чехії, теж повинні взяти участь в переписі населення. Анкета буде доступна на різних мовах.

Онлайн-анкети будуть доступні з 27 березня по 9 квітня. Паперову форму можна буде заповнити з 17 квітня по 11 травня. Її доставить спеціальна людина. Передбачається, що 60% людей заповнять онлайн-форми. Решта населення візьме участь в переписі за допомогою Чеської пошти. Члени комісії будуть приїжджати прямо додому до людей, також анкети можна буде взяти і відправити в 800 відділеннях пошти.

На заповнення форми знадобиться близько 15 хвилин. Анкету можна заповнити онлайн на мобільному телефоні. Додаток заповнює деякі дані автоматично – після введення національного ідентифікаційного номера (rodné číslo) автоматично заповняться номер посвідчення особи і стать.

Які дані збиратимуть

Чеське статистичне управління дізнається імена і прізвища людей, тип і номер їх документа, що посвідчує особу, дату народження і стать, місце проживання, національність, рідну мова, освіту, кількість дітей, рід занять та інформацію про поїздки. Статистики також підготували питання про спосіб життя, розмір квартири, підключенні до газу і водопроводу, способі опалення або склад домогосподарства (люди, які проживають на одній території і відносини між ними). Також добровільно можна вказати національність і віросповідання.

Питання про релігію і національність повністю відкриті, в додатку не зареєстровані назви церков Чеської Республіки, тому люди будуть вписувати їх самостійно. Згідно з останнім переписом населення 2011 року, в Чеській Республіці проживає більше 15 000 лицарів-джедаїв зі світу кіно «Зоряні війни».

В анкеті Чеський статистичний інститут (ČSÚ) пропонує вибрати тільки з двох статей – чоловік і жінка. Інші види гендерних ідентичностей не враховуються. Причому онлайн-анкета зробить це автоматично після введення національного ідентифікаційного номера.

Штраф за відмову в участі у переписі

В цьому році всім, хто не пройде перепис населення, загрожує штраф.

За відмову від заповнення анкети загрожує штраф в розмірі 10 000 крон. Перепис, включаючи підготовку і аналіз даних в період з 2018 по 2023 рік, обійдеться державі в 2,23 мільярда крон. Останній перепис коштував 2,27 мільярда крон.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here