Підсумки засідання уряду з приводу послаблення карантину

0
110
рішення уряду чехії щодо послаблення карантину

У понеділок, 4 травня, в Страковій академії в Празі відбулася чергова прес-конференція членів уряду, в ній взяли участь міністр промисловості і торгівлі Карел Гавлічек, міністр фінансів Олена Шіллерова і міністр охорони здоров’я Адам Войтех.

Допомога підприємцям, що постраждали від заходів по боротьбі з коронавірусом

Товариства з обмеженою відповідальністю (Společnost s ručením omezeným / s.r.o.) отримають фінансову підтримку від держави в розмірі 500 крон за 1 день за період з 12 березня по 8 червня, що становить 44 500 крон. Цю суму отримають ті, хто заробив за рік мінімум 180 тис. крон.

Електронний облік виручки (EET) буде відкладений до кінця року. Система почне діяти з 1 січня 2021 року – повідомила міністр фінансів Олена Шіллерова.

Держава заплатить 50% комерційної оренди за підприємця / компанію, яка постраждала від введених в країні заходів по боротьбі з коронавірусом. Це обійдеться країні як мінімум в 4 млрд крон.

Відновлення міжнародних перевезень

Міністр промисловості Карел Гавлічек підтвердив інформацію про те, що з 11 травня буде відновлено міжнародне сполучення на потягах і автобусах, але після повернення необхідно мати тест на коронавірус з негативним результатом, термін давності тесту не може перевищувати 4 діб, тобто діють ті ж правила, як і з поїздками на автомобілях. У найближчі дні планується відкриття аеропортів в Карлових Варах, Брно та Остраві.

У країні поступово відновлюється авіасполучення. Темпи відновлення при цьому будуть залежати від попиту з боку населення, а також того, наскільки швидко будуть зніматися заборони на в’їзд іноземців в інших країнах. Разом з тим, уряд Чехії за пропозицією міністра внутрішніх справ Яна Гамачека продовжив дію режиму охорони внутрішніх кордонів.

Після довгої перерви, викликаного пандемією коронавірса, в міжнародному аеропорту ім. Вацлава Гавела в Празі були відновлені перші регулярні рейси. Тепер пасажири зможуть відправитися в Амстердам або Дюссельдорф.

Авіасполучення між Прагою і Дюсельдорфом було відновлено ще в неділю, 3 травня, коли в повітря злетів літак компанії Eurowings. Нідерландська компанія KLM буде здійснювати щоденні рейси за маршрутом Прага – Амстердам.

Умови перебування учнів в школах

Кожен учень, якого батьки відправляють в школу з 11 або 25 травня, повинен носити з собою як мінімум дві маски і сумку або пакет для їх зберігання. Засоби індивідуального захисту, що закривають органи дихання, школярі повинні носити в місцях загального користування, а в класі, якщо дотримується необхідна дистанція, їх можна знімати. Це випливає з вказівок, в яких міністерство освіти встановлює правила часткового повернення дітей в класи.

Відвідування школи буде тільки добровільним, якщо учень не відноситься до групи ризику – наприклад, якщо не живе в тому ж домогосподарстві, що і людина старше 65 років з хронічними захворюваннями. Батьки, які зацікавлені у відвідуванні дітьми школи, повинні повідомити директору своєї школи до 18 травня для першокласників і до 7 травня для дев’ятикласників.

Згідно з документом, також необхідно буде «звести до мінімуму великі скупчення людей перед школою», це означає, що всі повинні бути на відстані двох метрів один від одного.

За даними Міністерства освіти, учні повинні бути розділені на групи по 15. Вони повинні бути підібрані уповноваженим педагогічним працівником.

Знаходження учнів в школі:

 • звести до мінімуму великі збори учнів перед школою
 • учні повинні триматися на відстані двох метрів один від одного і прикривати рот і ніс
 • в класі не повинно знаходитися більше 15 осіб
 • в будівлю школи можуть входити тільки учні без супроводжуючих осіб
 • учні та співробітники повинні носити маски в місцях загального користування
 • у кожного учня має бути як мінімум дві маски і сумка для їх зберігання
 • школа повинна скласти розклад таким чином, щоб учні різних груп не зустрічалися в роздягальнях і коридорах
 • рекомендується проводити зміни на свіжому повітрі, часто провітрювати приміщення
 • школа повинна забезпечити достатню кількість дезінфікуючих засобів. Кілька разів в день предмети, якими користується велика кількість людей (комп’ютерні клавіатури, стільці в їдальні, дверні ручки), повинні проходити дезінфекцію.

Знаходження учнів в класі:

 • кожен учень після закінчення уроку повинен вимити руки або використовувати дезінфікуючі засоби
 • в класі має бути максимум 15 учнів і максимум один учень за одним столом
 • школа повинна забезпечити достатню відстань столів один від одного, по крайней мере, 1,5 метра, переважно 2 метри.
 • учні та вчителі не повинні носити маски в класі, якщо вони дотримуються необхідну дистанцію.

У перший день відвідин школи батьки повинні надати керівництву навчального закладу письмову заяву про те, що у дитини немає симптомів вірусного інфекційного захворювання (температура, кашель, раптова втрата смаку або запаху). Якщо той з батьків або законний представник не підпише ці документи, школяреві не дозволять відвідувати школу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here