Південноєвропейців все частіше приваблює робота в Чехії

0
153
південноєвропейців приваблює робота в чехії

Громадяни країн Південної Європи все частіше шукають роботу в Чехії. За останні 10 років число іспанських співробітників в ЧР підвищилася більш ніж на третину, працівників з Греції та Італії – в два рази. У Греції, де спостерігається найвищий рівень безробіття у ЄС, знайти роботу її жителям складно, а в Чехії, навпаки, очевидний дефіцит трудових ресурсів, який за ступенем гостроти стає для підприємств проблемою №1.

Найбільша кадрова компанія на чеському ринку праці Manpower почала систематичний набір персоналу в Греції два роки тому, коли число гастарбайтерів, які прибувають з таких країн як Україна, Польща, Румунія і Болгарія, вже не змогло задовольнити запити чеських підприємств, повідомляє газета Hospod noviny. В даний час склад працівників доповнюється за рахунок греків – 150-200 чоловік в місяць. Найчастіше вони влаштовуються на посаду програматорів або операторів виробничої лінії, повідомив менеджер Manpower з підбору персоналу Іржі Гальбрштадт. За його словами, 30% чеських компаній не може знайти або залучити підходящих кандидатів на вакантні місця.

Прес-секретар чеської Економічної палати Мирослав Діро припускає, що в даний час на території Чехії працює 3500 італійців, 1900 іспанців, приблизно 1000 греків і 700 португальців.

За даними Економічної палати, вітчизняним підприємствам в даний час не вистачає в загальній складності 300 тисяч чоловік. Приваблює в Чехію працівників з країн Південної Європи і зростаюча репутація, як показало дослідження способу життя різних категорій людей, які живуть за межами країни. У рейтингу Expat Insider 2017 р., що оцінює країни як найбільш і найменш придатні для постійного проживання іноземців, Чехія серед держав Європи посіла 11 сходинку. Країну позитивно оцінюють як дуже підходяще місце для роботи також через відносно низького рівня витрат.

Французи і бразильці

Залучити в Чехію нові трудові ресурси з Франції прагне посольство Франції в Празі. Диппредставництво відкрило офіційний веб-сайт, де чеські роботодавці можуть пропонувати роботу французьким випускникам внз, що хочуть набратися досвіду в Чехії. В даний час на сайті 200 відкритих вакансій, які не вимагають знання чеської мови. На цих посадах необхідне знання англійської або французької мов, повідомили в прес-відділенні посольства Франції.

Деякі підприємства, наприклад, чеська технологічна компанія STRV, вже оцінюють можливості набору колег в Південній Америці, а саме в Бразилії, Колумбії і Венесуелі.

Джерело: radio.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here