Режим роботи магазинів в Чехії на свята

0
8004
робота на свята чехія

Світлий понеділок або Великодній понеділок, 2 квітня, стане ще одним святом, під час якого будуть закриті великі чеські магазини.

Згідно із законом про режим роботи магазинів у Чехії, торгові об’єкти площею більше 200 кв. м повинні бути закриті у Великодній понеділок. У Велику п’ятницю магазини все ж таки будуть працювати.

Закон, який зобов’язує торгові підприємства закриватися на час державних свят, почав діяти з липня 2016 року. Але навколо нього досі ведуться суперечки. Союз торгівлі і туризму критикує цю постанову, так як власники магазинів зазнають збитків у розмірі 4 млрд крон. Група сенаторів навіть подала проти закону конституційну скаргу.

Як коментують у Союзі торгівлі і туризму, досі незрозуміло, як інтерпретувати закон. Так, поки ніхто так і не пояснив, що входить в поняття 200 кв. м. Це стосується тільки торгових площ або також включає в себе складки приміщення?

Наприклад, Billa в понеділок 2 квітня не працюватиме (окрім магазинів на головному залізничному вокзалі та в аеропорті). Lidl, Penny Market, Tesco також будуть закритими лише в понеділок.

Наслідки нововведення відчувають на собі й маленькі магазини, які знаходяться в торгових центрах. ТЦ невигідно відкриватися заради кількох дрібних продавців, тому вони також змушені не працювати. Контролює дотримання закону Чеська торгова інспекція, яка раніше виписувала в окремих випадках штрафи порушникам.

Список свят, під час яких магазини площею понад 200 кв. м повинні бути закриті

1 січня – День відновлення незалежної Чеської держави і Новий рік
Великодній понеділок
8 травня – День перемоги
28 вересня – День Чеської державності
28 жовтня – День утворення незалежної Чехословацької республіки
24 грудня – відкрито тільки до 12:00
25 грудня – 1-й день Різдва
26 грудня – 2-й день Різдва

Свята, під час яких магазини залишаються відкритими

Велика п’ятниця
5 липня – День слов’янських апостолів Кирила і Мефодія
6 липня – День спалення Яна Гуса
17 листопада – День боротьби за свободу і демократію
24 грудня – відкрито до 12:00

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here