Робота лікарем в Чехії: як готуватися до екзамену і підтвердити диплом

0
2157
Робота лікарем в Чехії

У зв’язку із змінами в законодавстві про нострифікацію медичного диплома з’явилося багато чуток, що не відповідають реальності і демотивують фахівців, які хочуть знайти роботу в Чехії. Що змінилося в цій сфері насправді і як пройти апробаційні іспити за новими правилами?

За законами Чеської Республіки, кожен практикуючий в Чехії лікар повинен бути членом Чеської палати лікарів. Ці правила поширюються і на іноземців, які імігрували  з метою працевлаштування в медичних установах. Для того, щоб іноземець був записаний в Чеську палату лікарів, йому необхідно пройти ряд апробаційних іспитів для підтвердження своєї кваліфікації та освіти.

У зв’язку із змінами в Законі Н. 95/2004 ЧР, які були прийняті 1.7.2017 року, всі апробаційні іспити здаються чеською мовою, в тому числі і тими студентами, які подали заяву на проходження апробаційного іспиту до зміни закону.

Кожен лікар, стоматолог або фармацевт, який отримав освіту за межами Європейського Союзу, повинен здати так званий іспит з визнанням знань, щоб підтвердити свою професійну компетентність у галузі охорони здоров’я на території Чеської Республіки. Основними передумовами для визнання професійної компетентності є доказ професійних знань, знання чеської мови, відсутність судимості і медична придатність.

Заяви на проходження процесу апробації подаються двічі на рік: до 28 лютого і до 28 серпня. Для подання заяви необхідно заповнити форму та надати необхідні документи, зокрема:

  • довідку про несудимість;
  • нострифікацію медичного диплома;
  • довідку про медичну придатність (можна надати з країни проживання або від чеського практикуючого лікаря).

Всі документи повинні бути перекладені на чеську мову з відповідним засвідченням перекладу.

Апробаційний іспит складається з 4-х частин

Перша частина – письмовий тест з професійних знань (за фахом).

Друга частина – письмовий тест на знання системи охорони здоров’я Чеської Республіки та супровідних законів.

*Обидва письмових тести (тест за фахом і знання базової правової системи у Чеській Республіці) проводяться в один день. Мінімальний прохідний бал для кожного тесту становить 70%.

Третя частина – проходження практики в медичному закладі ЧР протягом не менше 5 місяців (в розмірі повного робочого дня). У рамках практичного навчання заявник працює над 5 тематичними дослідженнями, з яких одне дослідження повинне буде представлене на усному іспиті.

Четверта частина – усний іспит за фахом.

Вартість іспитів

Письмові тести – 1-а і 2-га частини іспиту

  • Кожен тест 1 500 чеських крон (перша спроба)
  • Кожен тест 2 000 чеських крон (друга спроба)
  • Кожен тест 3 000 чеських крон (третя і наступні спроби)

Усний іспит – 4-а частина процесу

  • 4 000 чеських крон (перша спроба)
  • 6 000 чеських крон (друга спроба)
  • 9 000 чеських крон (третя і наступні спроби)

Для успішної здачі всіх екзаменів, безумовно, потрібно знати чеську мову, спеціальну термінологію, а також мати велику мотивацію працювати за спеціальністю в Чехії. Всі етапи реально пройти, якщо займатися з фахівцями та отримувати інформацію з перших рук.

Такі компанії, як наприклад Study Consulting, здійснюють професійну підготовку до всіх етапів процесу. На інтенсивних щоденних курсах чеської мови можна у найкоротші терміни отримати необхідну мовну базу. Чеська термінологія і медичне право вивчаються 2 рази в тиждень (по три години) з досвідченим викладачем з медичною освітою Карлового університету, який працює в медичній установі Чехії.

Всі заяви подає досвідчений координатор компанії, яка також допомагає провести нострифікацію самого диплома і уникнути неприємних моментів під час підтвердження освіти.

Всіх студентів, які пройшли дві перші частини апробаційної іспиту, координатор компанії влаштує на практику в медичний заклад. У компанії також допоможуть перевірити письмові дослідження з точки зору коректності використовуваної термінології і граматики.

Не вийде тільки у тих, хто не хоче. І якщо ви вже отримали диплом медика і пройшли цей довгий і складний шлях навчання в медичному університеті, то здати апробаційний іспит це лише незначна перешкода на шляху до мети.

Джерело: 420on.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here