Робота в Чехії: як ситуація на ринку праці розрізняється по регіонах?

0
233
ситуація на ринку праці чехії

Ситуація на ринку праці в кожному окремому регіоні Чехії різна. Досвідчені програмісти в Ліберецькому краї отримують стільки, скільки в Празі платять початківцю. Зарплати в столиці як і раніше вважаються найвищими, але це не стосується абсолютно всіх професій. І в кожному краї є як мінімум одна спеціальність, в якій відчувається гостра нестача кадрів.

Наприклад, незважаючи на те, що в Ліберецькому і Устецькому краях є кілька технічних університетів, цим регіонам не вистачає фахівців з технічною освітою. Багато компаній шукають електроінженерів, операторів виробництва, електриків.

«На деякі технічні позиції ми шукаємо співробітників більше півроку», – розповіла Даніела Хованцова з компанії Festool.

Справа в тому, що багато фахівців виїжджають працювати в Прагу. Деякі також обирають для роботи Моравію, невелика частина робочих відправляється на заробітки в Німеччину.

Адміністративні позиції, навпаки, відчувають надлишок робочої сили.

«Ні одної відкритої вакансії на адміністративну посаду у нас немає. Це передусім обумовлено промисловою спеціалізацією регіону, тут потрібні робітники на виробництві, особливо в автомобільній промисловості», – зазначила Катержіна Подлагова з ліберецького відділення Grafton Recruitment.

Як йдуть справи в Празі? В основному тут потрібні працівники у сфері будівництва і транспорту. Також затребувані прибиральники і працівники у сфері готельного бізнесу.

Багато фахівців з Брно намагаються влаштуватися на роботу в Австрії. За словами однієї з мешканок, вона готова закривати очі на тривалі переїзди, адже зарплати у Чехії непорівнянні з австрійськими.

«Проїзд до Відня буває неприємним і тривалим через затори, але тут я працюю за скороченим графіком і отримую набагато більше, ніж моя сестра, що працює повний робочий день з преміальними в чеській лікарні», – додала 40-річна жінка.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here