Росіяни і українці переважають серед учнів чеських мовних шкіл

0
143
мовні курси чеської мови

Кількість іноземців, які готові платити навіть більше ста тисяч крон на рік за курси чеської мови, швидко зростає. Найшвидше зростає мовний дохід від росіян, українців та індійців. Це робиться, як правило, щоб знайти кращу роботу в Чехії або здобути диплом місцевих університетів. Про це повідомили представники державних та приватних шкіл.

“Попит зростає, чеська мова є третьою найбільш вивчаємою мовою після англійської та німецької мов”, – сказала Марсела Гергесселова, голова Асоціації мовних шкіл. Це стосується також Інституту мови та підготовчих досліджень Карлового університету, який бере 135 000 крон за однорічний підготовчий курс з чеської мови.

“Щороку тут навчаються тисячі студентів, за останні роки попит зріс на чверть”, – сказала Романа Підгорова з відділу маркетингу.

Окрім Праги, зростає інтерес до навчання у Лібереці. “Ми готуємо головним чином тих, хто зацікавлений у вивченні технічних напрямків”, – додала Підгорова.

Чехія приваблює студентів зі Сходу через своє географічне положення та гарну ситуацію із безпекою.

Тенденцію також підтверджує одна з найбільших приватних мовних шкіл, James Cook Languages. У 2015 році тут було 520 студентів, зараз їх майже втричі більше. Ціна за годину групових чи індивідуальних занять становить близько 650 CZK.

“Найчастіше саме люди віком від тридцяти до сорока років приїжджають до Чехії, щоб працювати в рамках великих багатонаціональних корпорацій”, – сказав директор школи Мартін Борл. “Як тільки іноземці можуть розмовляти чеською мовою, вони можуть вивчати свою сферу інтересів. Вища ступінь чеських університетів визнана принаймні в Європейському Союзі, що дає випускникам набагато ширші можливості працевлаштування”, – каже політичний географ Майкл Романков. “Чеський диплом може мати значно більшу цінність у країнах походження студентів, наприклад, у В’єтнамі”, – додає він. Частка іноземців у загальній кількості випускників університету щороку збільшується з 2008 року, торік вона становила майже 12%.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here