Ринок праці в Чехії перегрітий, а зростання зарплати створює інфляційний тиск

Ринок праці в Чехії перегрітий, а зростання зарплати створює інфляційний тиск

На ринку праці Чехії помітний суттєвий «перегрів», що сприяє інфляційним процесам через занадто швидке зростання зарплат. У той же час, за даними опублікованого в п’ятницю запису засідання правління Чеського національного банку, внутрішня економіка, на відміну від зовнішнього середовища, не є джерелом невизначеності.

Чеський національний банк одноголосно підняв відсоткові ставки в кінці червня. Базова процентна ставка за комерційними кредитами зросла на 0,25% до 1%.

Остання динаміка цін на імпортні товари, в яких відображається зростання цін на сировинні ресурси, в короткостроковій перспективі враховувалася як ризик інфляції. З іншого боку, було зазначено, що глобальна нестабільність, пов’язана з ризиком торговельних воєн і впливом Брексіту, може призвести до антиінфляційному ефекту в довгостроковій перспективі.

Кілька разів прозвучало, що зараз неможливо точно визначити середньостроковий вплив глобальних викликів на внутрішню економіку.

Чому слабшає крона

На думку ради Національного банку, ослаблення крони пов’язано з відтоком капіталу з країн з економікою, що розвивається в доларові активи через глобальну напруженість. Ця тенденція може зберігатися впродовж довгого часу.

З іншого боку, в режимі плаваючого курсу коливання порядку декількох відсотків — це норма. Послаблення обмінного курсу крони у Національному банку вважають досить м’яким.