Серед чехів ростуть обсяги заборгованості через житлові кредити

0
110
ситуація з кредитами у чехії

Загальна заборгованість населення Чеської Республіки на кінець першого кварталу склала 2,34 трлн крон, що на 161,5 млрд крон більше, ніж за аналогічний період минулого року. Таким чином, середня сума заборгованості на душу населення становить 220 тис. чеських крон.

Обсяг простроченої заборгованості скоротився в березні на 4,1 млрд і склав 32,4 млрд крон. Також зменшилася кількість людей, у яких виникли проблеми з погашенням споживчих кредитів. Їх число скоротилося на 17% або майже на 48 тис.

Число людей, які не погасили свої житлові кредити, скоротилося на 16%. Їх кількість зменшилася на 3864 і опустилася нижче 20 тис.

Число людей, які не виплатили свої короткострокові зобов’язання, скоротилося до 233 тис. Це на 48 тис. менше, ніж рік тому, і на 72 тис. менше, ніж два роки тому, коли число цих людей було близько до максимуму. У той час як кількість непрацюючих людей скоротилася на 17% в річному численні, обсяг простроченої короткострокової заборгованості зменшився на 9,7 відсотка до 22,8 млрд Чеських крон.

Середня сума короткострокових боргових зобов’язань на кінець кварталу склала майже 98 тис. чеських крон. Обсяг простроченої заборгованості по житлу скоротився на 1,7 млрд чеських крон і склав 9,66 млрд чеських крон.

Збільшення заборгованості населення на 161,5 млрд Чеських крон в основному пов’язано із заборгованістю по житлових кредитах. Вона виросла майже на 124 млрд крон в річному численні. Зростання в основному обумовлене збільшенням середнього обсягу іпотечних кредитів і накопичувальних заощаджень. З іншого боку, число людей, що мають кредит на житло, скоротилося на 0,3 відсотка.

Що стосується короткострокової споживчої заборгованості, то число клієнтів збільшилося на 17 тис. до 2,44 млн на кінець кварталу. Середня сума короткострокової заборгованості збільшилася на 14 тис. Чеських крон в річному численні. Таким чином, загальний обсяг короткострокової заборгованості збільшився на 37,6 млрд чеських крон. В кінці першого кварталу короткострокова заборгованість вперше за останні п’ять років збільшилася швидше, ніж довгострокова заборгованість. Це в основному пов’язано з невеликим охолодженням ринку житлових кредитів в перші місяці цього року.

Джерело: denik.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here