Серед чехів зростає невдоволення членством в ЄС

0
190
чехія та євросоюз

Вдоволеність чехів членством Чеської Республіки в Європейському Союзі з листопада минулого року впала на десять процентних пунктів до 46%. Це стало результатом опитування агентства STEM, згідно з яким дане зниження пов’язане з побоюваннями чехів щодо економічної і глобальної ситуації і невиразним уявленням щодо ролі Європи в пандемії коронавіруса. У той же час, знизилося ототожнення себе з Європою. На даний момент 69% чехів відчувають себе європейцями, а вісім місяців тому так вважали 75%.

«Довіра до інших міжнародних інститутів, таких як НАТО і зарубіжні країни, також дещо знизилася в останні місяці. Індекс фінансової безпеки домогосподарств також впав », – сказав аналітик STEM Нікола Хоржейш.

Він нагадав, що в минулому довіру чехів до ЄС найбільше знижувалася під час кризи єврозони і економічного спаду в країні з 2009 по 2012 роки, і він не виключив, що така ситуація може повторитися.

Згідно з висновками STEM, тільки 36% респондентів вважають, що Чеська Республіка здатна впливати на те, що відбувається в ЄС, і відстоювати там свою позицію. У той же час, більше половини людей не згодні з тим, що у ЄС має бути більше повноважень у виняткових ситуаціях, таких як пандемія коронавіруса, щоб він міг діяти самостійно і не чекати національних рішень.

Дві третини людей переконані, що чеська економіка зможе подолати економічний спад тільки в тому випадку, якщо відновиться економічне зростання основних країн союзу. На думку аналогічного числа чехів, ЄС повинен гарантувати позики окремим державам-членам для подолання наслідків епідемії коронавируса. Трохи більше людей, 73%, вважають, що гроші з союзного бюджету повинні бути спрямовані в основному в країни ЄС, що найбільше постраждали від коронавіруса.

В період з 22 травня по 1 червня STEM опитав тисячі людей про їхні погляди на ЄС і економічне відновлення країн Союзу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here