Середня платня в Чехії зросла

0
172

Зарплати в Чехії ростуть: ринок праці пропонує заробітки (в середньому) від 28 000 крон, але реальна середня з/п по країні, як показує статистика, вже перевищила 29 000 крон. На кінець 2017 року вона становила, згідно з офіційними даними, 29 050 чеських крон. Мова йде про «білі» зарплати.

Постійне зростання платні пояснюється дефіцитом на ринку праці: виробництво в країні зростає, але кваліфікованого персоналу постійно не вистачає. Між підприємствами почалися справжні війни за професійних співробітників, і для залучення таких логічно збільшуються обсяги платні. Паралельно зростають заробітки і «бюджетників».

Не можна не відзначити і зростання якості соціальних пакетів в компаніях, які зацікавлені у вербуванні кваліфікованого персоналу. Збільшуються допомоги, бонуси, тривалість вихідних, кількість святкових днів в цілому.

У бюджетників ситуація майже не змінилася: вони, як раз, і потрапляють в категорію «середніх зарплат». Лікарі першого року роботи на державній службі та вчителі першої категорії отримують трохи менше 30 000 крон. У комерційних організаціях цей заробіток становить 32 550 крон і більше.

В армії ситуація виглядає гірше: рядовий склад отримує, в середньому, 11 770 крон в місяць, а офіцери – від 22 590 крон. Але солдати отримують різні дотації та пільги, харчування, а також досить «жирні» бонуси. Наприклад, за роботу в інших країнах платня може зрости в рази.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here