Станція празького метро “Мустек” йде під воду

0
277
затоплення станції метро Мустек у Празі

Хоча в чеській столиці зараз йде сніг, станція метро “Мустек” планомірно йде під воду. Задня частина платформи в напрямку “Депо Хостіварж” страждає найбільше – тут вода стікає зі стелі прямо на рейки.

Транспортне підприємство Праги (DPP) на запити журналістів відповідає, що зараз ситуація аналогічна тій, що була на станції на початку грудня, коли воду, що просочується, навколо стовпів на платформі намагалися зупинити за допомогою підручних засобів, у тому числі і ганчірок, від чого станція виглядала вельми непривабливо. Перехожі тоді ризикували послизнутися і отримати серйозні травми внаслідок такої локальної повені.

“Постійні затоплення відбуваються через підземні води, опади тут ні до чого”, – кажуть у транспортному підприємстві. “Все через надмірне засмічення гідравлічної системи”, – додає прес-служба. Проблему можна вирішити шляхом очищення системи.

Затоплення стали відбуватися після відкриття нового безбар’єрного входу. Метро знаходиться нижче рівня грунтових вод, але при переплануванні фахівці цього не врахували.

«Незважаючи на всі зусилля і складну систему дренажу, ми не можемо повністю перешкоджати просочуванню води на станціях», – додає Транспортне підприємство.

На додаток до всього, в грудні в грунтову воду потрапила зола, яка використовувалася для заповнення тимчасового валу ліфта для інвалідів на станції, що підтвердила доповідь Інституту Клокнера. В даний час складається претензія до підрядника з будівництва. Єдине рішення – переналагодження системи всієї станції, що може бути зроблено тільки при комплексній реконструкції. Ліквідація проблеми потребує закриття однієї з найбільш завантажених станцій метро Праги.

Це не перший раз, коли «Мустек» страждає від затоплення. Наприклад, у вересні 2016 року вода буквально лилася протягом декількох місяців. Транспортне підприємство вже підготувало проект реконструкції дренажної системи, який повинен вирішити проблему.

Ряд інших станцій стикається з такою ж проблемою майже на щоденній основі. Приблизно рік тому на станції «Vltavska» з’явилася калюжа. Вода в минулому також текла на станціях “Anděl”, “Smíchovské nádraží”, “I. P. Pavlova”. Кричущим був випадок на станції «Bořislavka», куди вода почала просочуватися вже через кілька місяців після відкриття.

Джерело: denik.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here