Студенти 200 шкіл і вишів влаштували страйк по всій Чехії

0
120
протести студентів проти президента

У четвер рівно опівдні тисячі учнів середніх та вищих навчальних закладів покинули свої установи, щоб взяти участь акції, спрямованої проти уряду і президента Чехії. У рамках протестного заходу під назвою «Вийди на вулицю» студенти вийшли на центральні площі своїх міст і заявили про своє невдоволення діями політичної еліти Чехії.

У Празі студенти зібралися в декількох місцях, але основними пунктами стали: Альбертом, студентський кампус в Дейвице і площа Вацлава Гавела біля Національного театру.

Значна частина студентів вирушила на Празький Град, де скандувала: «Ганьба!»

В основному молоді чехи незадоволені виступом Мілоша Земана на власній інавгурації, коли під час урочистого заходу він піддав критиці ЗМІ, журналістів і політиків – це було сприйнято зазіханням на свободу слова. Не подобається учням і те, що уряд, який на заручилося довірою, «прочищає» ряди міністрів і чиновників, що займають високі пости, нібито з метою позбавлення від тих, хто їх не підтримує. Не забули студенти і про прем’єр-міністра Андрія Бабише, стосовно якого порушено кримінальну справу, пов’язану з фінансування проекту «Гніздо лелеки».

Дата заходу була обрана невипадково, 15 березня відзначається Міжнародний день проти поліцейського насильства.

Фото з Твіттеру користувача @Sall_M

Джерело новини – Around Prague

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here