Темпи зростання цін на нерухомість в Празі не знижуються

0
159
нерухомість у чехії

Середня вартість житла в празьких новобудовах масового сегменту в першому півріччі 2018 р. в міжрічному зіставленні підвищилася на 24% і досягла 94000 крон (близько 3750 євро) за квадратний метр. Порівняно з кінцем першого кварталу поточного року ціни підвищилися на 6,2%.

Кількість проданих квартир у порівнянні з минулим роком скоротилося на 3,5 відсотка і склало 2750 одиниць житла. Дані надані девелоперськими компаніями Trigema, Skanska Reality і Central Group.

За три роки зростання цін склало 70%

Незважаючи на те, що був зареєстрований певне зростання пропозицій нових квартир, темпи зростання нерухомості в столиці Чехії не знижуються, -зазначив голова Ради директорів компанії Trigema Марцел Соурал.

Стабілізації цін на ринку нерухомості допомогло б збільшення числа нових забудов, що сприяло б більшому задоволенню попиту, вважають девелопери. На думку Марцела Соурала, ціни на столичну житлову нерухомість ще не досягли своєї межі і в нинішньому році можуть скласти 10000 крон (приблизно 3890 євро) за квадратний метр.

Вартість первинного житла почала істотно підвищуватися в 2015 році і за останні три роки підскочила майже на 70 відсотків.

Дефіцит пропозиції квартир на ринку роздуває ціни

Однак інтерес до придбання житла у Празі, незважаючи на зростання цін, як і раніше великий.

«Це пояснюється прагненням тих, хто зацікавлений у наданні іпотечного кредиту, скоріше оформити відповідний договір про кредитування, тобто до прийняття більш суворих заходів з боку банків, так як умови надання іпотек на основі рекомендацій центрального Чеського національного банку з жовтня повинні посилитися. Зростання продажів ми очікуємо також у третьому кварталі 2018 р., пізніше, на нашу думку, можна прогнозувати спад продажів», – повідомив власник Central Group Душан Куновский.

Джерело: Радіо Прага

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here