Ціни на товари в інтернет-магазинах Чехії визначатимуть роботи

0
185
ціни в інтернет магазинах чехії

Західний тренд автоматизації ціноутворення дійшов до Чехії – ціни на товари в інтернет-магазинах все частіше визначаються спеціальними комп’ютерними алгоритмами замість людини. Підсумкова ціна товару залежатиме не тільки від попиту і конкуренції, але і від погоди і часу доби. Саме інтернет-магазини можуть часто міняти ціни на практиці.

Дуже сильно просунулася в так званому динамічному ціноутворенні компанія Amazon. Може статися так, що сонцезахисний крем або взуття, які ви хочете купити, подорожчають швидше, ніж ви встигнете відправити товари в корзину. Ціни на деякі товари контролюють кожні десять хвилин. Роботизовані системи також беруть до уваги зовнішні впливи, такі як погода, час доби або географічне розташування клієнта. Amazon в один і той же час може запропонувати вам одні і ті ж туфлі за 45 і 75 доларів. Така різниця в ціні обумовлена і тим, з якого пристрою ви купуєте товар: за допомогою мобільного телефону або ноутбука.

«У США це стало тенденцією. Всі великі електронні магазини там вже перейшли на систему динамічного ціноутворення», – сказала Вероніка Бауер з компанії Deloitte, яка пропонує дану систему в Чехії.

Перші постачальники в Чехії вже також проводять цю цінову політику, хоча і в набагато більш м’якій формі, ніж в Америці. Чому? Причина криється в законодавстві.

«В один і той же час ми не можемо показувати дві різні ціни на один і той же товар. Закони США дозволяють, Чехії – ні», – пояснила Бауер.

Одним з перших чеських магазинів, які перейшли на цю систему, є найбільший інтернет-магазин товарів для дітей Feedo.cz. Комп’ютерні алгоритми приймають рішення про ціну на тисячу товарів компанії.

«Однак ми вирішили змінювати ціни один раз в тиждень, щоб не відлякувати клієнтів. Ми працюємо в швидко зростаючому секторі, де ринок дуже чутливий», – зазначила фінансовий директор компанії Люцие Гофиркова.

Джерело: idnes.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here