У Чехії скоротилася кількість жителів, що перебувають під загрозою бідності

0
185
У Чехії скоротилася кількість жителів, що перебувають під загрозою бідності

За минулий рік в Чехії стало менше людей, яким загрожує бідність і соціальна ізоляція. Кількість чехів, які жили в умовах браку грошей і не могли собі дозволити, наприклад, регулярно оплачувати комунальні послуги, купити машину, м’ясо або на тиждень поїхати у відпустку, порівняно з минулим роком скоротилося на 110 000. В цілому людей, що перебувають під загрозою бідності, в Чехії нарахували 390 000.

За межею бідності в минулому році жило 960 000 чехів, тобто на 0,6% менше, ніж у позаминулому році. Про це повідомив Чеський статистичний комітет.

Більшості жителів Чехії в 2017 році вистачало на життя своїх доходів. 23,2% чехів відчували брак грошей.

«Під загрозою бідності в Чехії в минулому році виявився кожен 11-й мешканець», – повідомила Міхаела Іркова з Чеського статистичного комітету.

Найбільше проблем з доходами було у самотніх пенсіонерок у віці старше 65 років і матерів-одиначок. Майже третина з них перебувала на межі бідності і соціальної ізоляції.

Вважається, що людина опиняється в злиднях, якщо не отримує 60% від медіанної зарплати. Минулого року ця сума в Чехії становила 11 195 крон на людину. У пари дорослих межа бідності становила 16 792 крон.

Чехія в Євросоюзі довгий час залишається серед країн з найнижчим відсотком бідності та соціальної ізоляції.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here