У Чехії зростає попит на зворотню іпотеку

0
149

З моменту набрання чинності закону, що регулює надання кредитів небанківськими компаніями, в Чехії стають все більш популярними так звані зворотні іпотеки – кредити, орієнтовані на літніх клієнтів, яким не вистачає грошей, зате у них є власна нерухомість.

Власник квартири – в більшості своїй пенсіонер – зобов’язується у майбутньому відмовитися від права власності на квартиру або будинок. В обмін на це він отримує суму, яка дорівнює вартості цієї нерухомості. Виплата коштів може бути одноразовою або поетапною, у вигляді пенсії.

Пані Хельга Вихопнєва за рахунок отриманих грошей фінансує медичного асистента для своєї дочки. «Моя дочка перехворіла дитячим церебральним паралічем, тепер вона живе і лікується в Мюнхені. З точки зору фізіотерапії їй забезпечений ідеальний догляд, але добре б мати ще й персонального асистента. Я говорила про це з лікарем. Завдяки іпотеці я можу оплатити його на кілька годин в день», – розповідає одна з клієнток, які скористалися можливістю отримання зворотної іпотеки.

Пенсіонери залишаються власниками квартири або будинку до моменту виплати повної вартості квартири. У випадку смерті клієнта його родичам гарантується право на можливість викупу нерухомості. У цього виду кредитів, за чеським мірками, досить високі ставки: більше восьми відсотків.

«Щодня до нас звертаються близько 40-50 чоловік з проханням розрахувати графік виплат зворотньої іпотеки. Інтерес до наших послуг помітно зростає з літа 2017 року», – говорить Марек Рокоски з компанії Finemo, що працює на чеському іпотечному ринку з вересня 2015 року.

Ще до недавнього часу Центробанк попереджав чехів про ризики, пов’язані з таким видом кредитування. «Тоді не існувало відповідного законодавства. Після вступу в силу закону про споживчі кредити цей сегмент ринку вже повністю регулюється законом», – пояснив Чеському Радіо прес-секретар Чеського національного банку Марек Земан.

На думку деяких фахівців, послуга націлена на незначну групу населення, для якої характерний низький рівень фінансової грамотності.

Середньостатистичний вік пенсіонерів, які скористалися в Чехії зворотньою іпотекою, становить 71 рік. Найчастіше вони беруть кредит під власну квартиру. Вперше цей вид кредитування з’явився в США, поширений він також в Англії і в Німеччині.

Джерело: radio.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here