У Чехії зростають іпотечні ставки

0
158
У Чехії зростають іпотечні ставки

У Чехії продовжують зростати ставки за іпотечними кредитами. У лютому цього року середня ставка по іпотеці становить 2,36%, що свідчить про її зростання на 0,08% порівняно з минулим місяцем. Про це у своєму звіті повідомила компанія Fincentrum Hypoindex.

Зростання іпотечних ставок призвело до зниження числа заявок на даний вид кредитування. Якщо в січні іпотеку оформили 7783 громадян, то в лютому зменшилася кількість заявок на 337, у порівнянні з минулим роком ситуація виглядає ще більш виразно: у лютому 2017 іпотеки оформили 9413 громадян. Середній розмір іпотеки практично не змінився, він становить 2,1 млн крон.

Ще в листопаді і грудні минулого року ставка по іпотеці в Чехії становила всього 1,77%, а тепер зросла до 2,36%. Експерти припускають, що ставки по іпотеці будуть рости, нехай і відбуватиметься це повільно. Так що час кредитів на житло дешевше, ніж 2%, закінчився.

Однак це все одно поки не 2007-2010 роки, коли ставка іпотечного кредиту була вище 5%, хоча, якщо Нацбанк буде продовжувати таку політику, то можливе повернення і до таких цифр. Нацбанк, у свою чергу, піднімає ставку рефінансування, щоб загальмувати зростання економіки в країні.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here