У Чехії гострий дефіцит клінічних психологів

0
148
робота психологом в Чехії

Про це йдеться в сюжеті телеканалу Barrandov.

Щорічно близько 650 тис. жителів Чехії страждають від тих чи інших психічних захворювань, зростає споживання антидепресантів.

При цьому прийому в клінічного психолога доводиться чекати місяцями, є випадки піврічного очікування прийому. Головна проблема полягає в необхідності швидкого втручання психотерапевтів у випадку депресії, агресивної поведінки, синдрому дефіциту уваги і гіперактивності у дітей, реакції на стрес і так далі.

Психотерапевти звинувачують страхові компанії, які влаштовують складні процедури відбору для підписання договору з фахівцем. У головної страхової компанії VZP в свою чергу керуються виключно постановами уряду. Згідно з ними, психотерапевт повинен перебувати максимум в годині їзди від будь-якого пацієнта. Але ситуація ускладнюється через те, що за законом страховики не зобов’язані забезпечувати психотерапевтів, які підписали з ними договір, приміщенням для прийому пацієнтів.

Все це призвело до того, що у Чехії на 100 тис. осіб припадає 8 клінічних психологів. Всесвітня організація охорони здоров’я вимагає наявності 26 фахівців на 100 тис. осіб.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here