У Чехії хочуть дозволити поворот праворуч на червоний сигнал світлофора

0
200
поворот праворуч на червоне світло

Водії її люблять, пішоходи і велосипедисти-ненавидять: протягом сорока років учасники дорожнього руху і експерти в Німеччині сперечаються про зелену стрілку, що дозволяє водіям повернути праворуч, навіть якщо горить заборонний сигнал світлофора. В даний час експерти все частіше критикують її існування. Чехія, яка зазвичай переймає досвід Німеччини, навпаки, зараз розглядає введення цього правила.

Ідея дозволити поворот направо на червоне світло сподобалася міністру транспорту Чехії Дану Теку. В Америці це правило працює автоматично у всіх випадках, якщо це не забороняє спеціальний знак. У Польщі, Франції та Німеччині можна повертати праворуч коли завгодно, якщо на дорозі розміщена роздільна табличка зі стрілкою направо.

Як показують результати дослідження аварій, цей знак тільки провокує аварії. Наприклад, у Німеччині протягом трьох років на кожному перехресті з табличкою трапляється на 6 аварій більше, ніж на звичайних перехрестях, де правило повороту не діє.

«Введення цього правила суперечить зусиллям міст підтримувати велосипедистів і прагнути до безбар’єрного руху. Тому ми критично ставимося до даного правила ПДР», – зазначили автори дослідження.

Джерело: idnes.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here