У Чехії хочуть значно прискорити процес будівництва нових будинків

0
246
будівництво в чехії

У Міністерстві регіонального розвитку опрацьовують план створення Центрального управління будівництва, яке ліквідує залежність чиновників від мерії і місцевих політиків. Одночасно міністр Клара Досталова планує заходи для прискорення видачі дозволів на будівництво. Їх оформлення повинно займати не більше року.

Вищий орган управління буде створений без необхідності переміщення співробітників місцевих відділень, зміниться тільки керівництво. Замість мера вони будуть підзвітні Празькому генеральному управлінню.

В даний час державні службовці регіональних управлінь будівництва співробітниками муніципалітету. Їх обов’язки полягають, серед іншого, в запобіганні надмірних втручань місцевих органів влади в процеси будівництва. «Однак важко очікувати неупередженості від цих людей, коли рішення про їх фінансових винагороди приймає мер через свого секретаря», говорить Досталова. Зараз вона шукає політичну підтримку своєї ініціативи. Місцеві органи влади повинні зберегти повноваження для прийняття рішень про територіальне планування землекористування. Реорганізація не поставить під загрозу робочі місця в окремих муніципалітетах. «Жоден з чиновників не втратить роботу. Всі залишаться на своїх місцях в регіонах, де вони продовжать займатися тим же порядком денним», говорить Досталова.

Найбільшою зміною стане скорочення числа управлінь будівництва в Празі. В даний час їх 22, але за словами Досталової, для столиці достатньо 4-5 офісів. Інші співробітники перейдуть на роботу в Центральний офіс, який буде охоплювати всі галузі в регіонах і муніципалітетах.

На другому етапі після об’єднання загальних управлінь будівництва буде піднято питання про спеціальні будівельні управління. Зараз, будівництвом великих автомагістралей займається Міністерство транспорту, Управління залізниць стверджує будівництво на залізницях, Управління цивільної авіації контролює будівництво в аеропортах та інших об’єктах, необхідних для цивільної авіації. За словами Досталової, обговорюється питання про передачу цих повноважень створюване Центральне управління, щоб об’єднати всі профільні структури в Чеській Республіці.

Злиття призведе в першу чергу до уніфікації правил. Наприклад, стандарти, що дозволяють ті чи інші конструкції, будуть застосовуватися і в Південночеському краї, і в Північній Моравії. Основною вимогою є уніфікація кольорів окремих зон в територіальних планах землекористування для того щоб інвесторам і забудовникам було легше в них орієнтуватися. Ще міністерство готує, так званий, геопортал. Це буде веб сайт, що адмініструється Інститутом регіонального розвитку в Брно, де будь-хто зможе подивитися на територіальні плани всіх населених пунктів в країні. «Наша мета об’єднати їх, щоб вони виглядали однаково. Там, де інвестор бачить, наприклад, зелений колір можна будувати квартири», додала Досталова.

Останньою значною зміною буде скорочення термінів, протягом яких Управління будівництва має реагувати на звернення громадян. Так звана «презумпція згоди» передбачає, що управління буде передавати свої зауваження заявнику протягом максимум двох місяців. Якщо воно цього не робить претензій немає.

Як окремі громадяни, так і крупні інвестори, будуть спілкуватися тільки з одним офісом, який забезпечить взаємодію з іншими установами.

Підготовка до цих змін поки тільки почалася, міжвідомчі консультації, за словами міністра Досталовой, стартували після недавніх муніципальних виборів. Міністерство регіонального розвитку поки що не має чіткого уявлення про те, скільки грошей зажадає повна реконструкція управлінь будівництва в Чеській Республіці.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here