У Чехії на тисячі крон подорожчає електрика

У Чехії на тисячі крон подорожчає електрика

Домогосподарства і підприємства повинні приготуватися платити більше за електроенергію, ніж раніше. Ті, хто використовує електроенергію для опалення, в цьому році заплатять на 3-4 тис. крон більше, ніж у минулому році. Приблизно на тисячу збільшаться рахунки для домогосподарств, де електрика не використовується для обігріву.

Більшість постачальників за літо скорегували свої прайс-листи, деякі — значно. Причиною підвищення стало досить різке зростання цін на оптовому ринку електроенергії.

Ціна за один МВт\год перевищила 50 євро і продовжує зростати. На початку минулого року ціна була 30 євро.

Для споживача вартість електроенергії багато в чому залежить від стратегії ціноутворення, яку використовує постачальник.

Трейдери ведуть поступові закупівлі, тому більш високі котирування ціни не відразу відображаються в тарифах клієнтів. Крім того, ринкова вартість безпосередньо електроенергії — це менше половини від загальної вартості закладеної в тарифі. Тому зростання цін для споживачів повинен бути плавним в більшості випадків.

В цьому році найбільше збільшення тарифів очікується у дрібних гравців ринку електроенергії в Чехії. Раніше вони довгий час утримували більш низькі ціни в порівнянні з лідерами, щоб залишатися конкурентоспроможними. Ті ж ČEZ і E. ON, наприклад, підвищили ціну на 5%, в той час як клієнти більш дрібних постачальників заплатять на 10% більше.

Деякі постачальники намагаються замаскувати підвищення, пропонуючи своїм клієнтам перехід на новий тарифний пакет.

Біржові аналітики очікують, що оптові ціни на електроенергію в найближчі місяці будуть рости, для «відкату» немає ніяких передумов

Зростання цін має ту ж причину, що і в останні два роки — високий попит на електроенергію, підкріплений високими цінами на вугілля. Тим не менш, фахівці кажуть, що стрибка вище 60 євро за МВт / год не буде.

Головним «винуватцем» зростання цін вважають Німеччину, яка закрила атомні електростанції і тепер планує поступово відмовитися від вугільних. Свою лепту внесла і небувала спека цього літа по всій Європі — зросло споживання електроенергії для охолоджуючих систем.

Клієнтам енергопостачальних компаній фахівці рекомендують сьогодні укладати довгострокові контракти з фіксованою ціною, щоб застрахувати себе від зростання тарифів на найближчі кілька років.

Джерело: Around Prague