У Чехії оголошено підвищення цін на електроенергію

0
199
У Чехії подорожчає електроенергія

На 8% збільшиться вартість електроенергії для клієнтів ČEZ з 2019 року. Підвищення торкнеться людей, у яких немає фіксованого тарифу і які не використовують електрику для опалення та нагріву води. У прес-центрі компанії запевнили, що для більшості людей подорожчання складе менше 40 крон в місяць.

Причина підвищення ціни – зростання цін на оптових біржах. Цього року компанія вже вдруге збільшує свої тарифи. З червня ціна на електроенергію для клієнтів, у яких тариф не зафіксований, підвищилася середньому на 4%. Втім, інші постачальники так само підвищили ціни в нефіксованих тарифах, мотивуючи свої дії станом ринку.

За останні 12 місяців ціна на електроенергію на біржі збільшилася більш ніж наполовину, і майже в 3 рази в порівнянні з 2016 роком. Наприклад, ціна на електроенергію на Празькій енергетичній біржі на 2019 рік тепер становить понад 52 євро за МВт\год. Зростає так само і ціна газу.

Зростання цін на сировинні товари є результатом економіки, що бурхливо розвивається. У свою чергу, зростання цін на нафту, вугілля і газ провокує збільшення вартості електроенергії. У добавок до всього, важливу роль в ціні енергоносіїв зараз грає фактор збільшення вартості викидів.

Електрика і газ від ČEZ в Чехії отримують близько 2,7 млн абонентів. На даний момент в компанії заявляють, що ціну газу піднімати не планують.

Джерело: www.ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here