У Чехії перевірили результати інвестицій у науку

0
121
інвестиції в науку у чехії

Верховне контрольне управління Чехії з’ясувало, що система підтримки науки, досліджень та інновацій в республіці не створює ідеальні умови, за яких з’являлися б результати для застосування на практиці. Це, в свою чергу, не веде до підвищення конкурентоспроможності країни. Причини можуть ховатися в невеликій кількості нових патентів, а також у недостатній співпраці між приватним і державним секторами.

Перевірка проводилася за 2014-2016 рр. Перевіряли різні державні установи, виші і державні дослідні інститути. У 2010 році витрати на науку і дослідницьку діяльність в ЧР були приблизно на 20% менше, ніж у середньому по ЄС. У 2015 році в цю сферу вклали на 25% більше, ніж у середньому серед країн Євросоюзу, але ефективність в області іновацій все одно падала. Про це повідомляють в управлінні.

Фахівці вважають, що в Чехії недостатньо реєструється нових патентів. Їх кількість не сягає навіть третини від середнього по країнах ЄС.

Серед тих, хто відмежувався від цієї критики, виявилося Міністерство освіти. Голова відомства Роберт Плага заявив, що міністерство впоралося зі своїми професійними завданнями. Гідним згадки він вважає і ту обставину, що NKÚ не виявило жодного порушення закону або факту зловживання Міносвіти громадськими фінансами.

Джерело: novinky.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here