У Чехії планують наймати офіціантів і кухарів з країн, що не входять в ЄС

0
234
робота кухаря та офіціанта в Чехії

У Празі рівень безробіття знизився до 2,1 %, кафе і ресторанах не вистачає як управлінців, так і кухарів з офіціантами.

«Це проблема. Асоціація готелів і ресторанів вже довгий час пропонує дати можливість іноземцям не з ЄС працювати у нас. Нехай це будуть українці чи громадяни якоїсь іншої країни. Це природний шлях, він зарекомендував себе в інших державах Європи», — сказав в інтерв’ю CeskeNoviny.cz голова Асоціації Вацлав Старек.

На думку членів асоціації, випускники кулінарних шкіл ситуацію особливо змінити не зможуть: у них інше уявлення про життя і майбутню роботу. Вони пізніше побачать, що багато хто працює у цій сфері тільки по вихідних та в якості підробітку, і не кожному це буде подобатися. Крім того, багато йдуть в такі навчальні установи тільки з метою закінчити освіту, сама спеціальність їх не цікавить.

«Доводиться працювати по вихідних, часто змінювати роботодавця, залежати від пори року. А підробляють студенти лише до пори до часу, і після закінчення навчання 80 % з них в кафе і ресторани не повертається», — пояснив Старек.

Він додав, що в Чехії існує 160 навчальних закладів, у яких вивчають гастрономію. В Австрії їх близько тридцяти.

«Вся справа у відношенні до практики. Навчальний план треба складати так, щоб її було якомога більше», — вважає фахівець.

Із загальної кількості вільних позицій на ринку праці Чехії (309 996) в кінці липня було знайдено 3 457 позицій офіціантів і 7 881 позиція кухарів і помічників кухарів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here