У Чехії починається перехід на DVB-T2

0
352
У Чехії починається перехід на DVB-T2

Перехід на новий стандарт мовлення DVB-T2 розпочнеться 27 листопада у Празі і Середній Чехії з передавачів Жижков і Кукрак. Ті, хто бачить попереджувальну піктограму на деяких телевізійних каналах, повинні купити приставку або новий телевізор, щоб приймати сигнал.

Ціна на приставки починалася з 550 крон, але вони вже давно розпродані. Деякі інтернет-магазини більше не пропонують ці види, а інші, такі як Datart, обіцяють поставку з 9 грудня. Зараз ціна найдешевшої приставки становить близько 750 крон.

«Найдешевші приставки були розпродані практично відразу. В даний час їх ціна складає близько 800 крон. У нас ще досить приставок», – сказала Патрісія Шедіві, представник інтернет-магазину Alza.cz. Як вона додала, продажі телевізійних приставок завдяки DVB-TV2 виросли в річному обчисленні приблизно в 11 разів.

«Інтерес до приставок дійсно величезний», – підтвердила Павла Хобікова з Mall.cz. «В даний час найекономічнішою приставкою є GoGEN DVB 132 T2 PVR за 749 крон», – сказала вона. «За цю ціну у нас є кілька моделей, які повністю сумісні зі старими моделями телевізорів», – додала Хобікова. Найбільш продаваними продуктами є Tesla TE-380 mini, Tesla TE-310 і Sencor SDB 5002T, яких купують близько сотні в день. «Ми розраховували на такий попит, і у нас все ще достатньо запасів. В даний час ми пропонуємо тисячі різних моделей. Ми замовили приставки у наших постачальників і чекаємо їх отримання. Зазвичай вони доставляються в Чеську Республіку виключно повітряним транспортом», – розповіла Хобікова.

У переважній більшості випадків старі телевізори можна підключити через приставки. «Сумісність залежить від вихідного сигналу з телевізійної приставки на телевізор (зазвичай це роз’єми HDMI або SCART) і від вхідного сигналу на телевізор. Щоб мати можливість підключити телевізійну приставку DVB-T2 до старого телевізора, зазвичай необхідно, щоб телевізор мав вхід HDMI або SCART », – сказала Штєпанка Філіпова, прес-секретар Міністерства промисловості і торгівлі. Як вона додала, більшість старих телевізорів, як правило, мають SCART.

Відповідно до вересневого опитування, близько 5-6% телевізорів були придбані до 2008 року.

«В основному сім’ї використовують їх в якості другого. Як правило, інші телевізори були придбані домогосподарствами після 2013 року. З 2016 року більша частка телевізорів вже отримує DVB-T2 / HEVC безпосередньо, тобто без необхідності купувати приставку», – додала Філіпова.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here