У Чехії схвалено закон про перехід на електронні віньєтки

0
225
електронний купон автомобіля
Джерело: Міністерство транспорту Чехії

Поправки до закону про дорожній рух, розроблені Міністерством транспорту, були схвалені нижньою парламентською палатою Чеської Республіки. Головним пунктом є відмова від квитанцій, які підтверджують оплату держмита за користування магістралями. Тепер облік буде вести автоматизована електронна система.

Система досить проста: номерний знак водіїв, які скоїли платіж, автоматично вноситься до спеціального реєстру, підключеного до відеокамер, встановлених на магістралях. Камера зчитує номери і таким чином обчислює тих, хто не оплатив збір. Штраф становить 5 тис. крон. Сили поправка до закону набуде тільки в 2021 р., після того, як її схвалить Сенат і підпише президент, а до цього часу водії будуть продовжувати приклеювати квитанції на лобове скло своїх машин.

За словами представників Міністерства, таке нововведення має дві основні вигоди:

1. Зручність, як для контролюючих органів, так і для самих водіїв. Така система дозволить уникнути паперової тяганини з постійним роздрукуванням бланків квитанцій. Крім того, тепер підробити квитанцію, як це було з паперовим варіантом, не вийде, що заощадить державі близько 280 млн. крон.

2. Неможливість уникнути покарання дозволить домогтися підвищення відповідальності автомобілістів і збільшення дорожнього збору на 10%.

Казначейство Словаччини, яке досить давно перейшло на таку систему, збільшило свої доходи на 20%.

Купити електронну квитанцію можна буде в мобільному додатку або на сайті, а також на пошті і АЗС. До 2021 сума мита становитиме 1500 крон на рік. Надалі її розмір буде встановлюватися урядом.

Для власників електромобілів і гібридів передбачена пільга у вигляді звільнення від сплати податку. А для власників, що заправляють свої машини газом, передбачена 50% знижка.

Експерти вважають, що дане нововведення – перехідний етап на шляху до європейської системи, згідно з якою оплачувана сума буде не фіксованою, а буде обчислюватися згідно пройденим кілометрам. Планується, що така система на території Євросоюзу почне свою роботу в 2024 р.

Залежно від терміну дії, ціна на авто квитанції в цьому році така:

— 1500 крон на рік;
— 440 крон в місяць;
— 310 крон на 10 днів.

Джерело: zpravy.aktualne.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here