У Чеській Республіці не вистачає вчителів

0
428
в чехії не вистачає вчителів

За даними Педагогічної палати, чеські вчителі перевантажені. У кожного вчителя забагато учнів у класі.

Статистика показує, що число учнів в Чеській Республіці вище середнього, чого не можна сказати про вчителів. У кожного вчителя завелика кількість дітей у класі, що, на думку Педагогічної палати, є однією з причин того, що чеські вчителі перевантажені.

За даними ЮНЕСКО, середній показник по ЄС становить 13 дітей на одного вчителя, в той час як в Чеській Республіці в 2018 році на одного вчителя припадав 21 учень. В середньому, учитель в Австрії має 10 учнів в класі, в Польщі – 11, в Німеччині – 12, у Словаччині – 15.

«Щоб досягти середнього показника по Європі, необхідно набагато більше вчителів, ніж зараз», – говорить президент Палати освіти Радек Шаркезі. Однак, за даними Міністерства освіти, це порівняння не є адекватним. «У кожній країні різна система освіти», – сказала прес-секретар міністерства Анета Леднова.

З окремих регіонів найгірше справи йдуть в Празі, де на одного вчителя припадає 22 учні. «Однак у порівнянні з ситуацією в Чеській Республіці, наприклад, 30 років тому, нинішня ситуація набагато більш сприятлива», – пояснює Леднова.

Недостатня кількість вчителів також підкреслює той факт, що число учнів початкової школи збільшується. «У минулому навчальному році 941 тис. учнів відвідували початкові школи, що на 15% більше, ніж десять років тому», – сказав Марек Рожічек, президент Чеського статистичного управління.

Чим менше учнів у вчителя, тим більше часу він може присвятити кожному з них. Згідно з даними ЮНЕСКО, в європейських країнах, де рівень освіти високий, найбільший клас налічує близько 20 учнів. В Африці середня кількість учнів у класі близько 60.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here