У липні в Чехії почнуть видавати посвідчення особи з чіпом

0
325
чеський паспорт з чіпом

Посвідчення особи з чіпом в Чехії можна отримати з початку літніх канікул протягом 24 годин. Заплатити за нього потрібно 1 000 крон. З 8 липня посвідчення відкриє можливість користуватися сервісами електронного порталу державних служб. Наприклад, можна буде отримати підтвердження про відсутність боргів, довідку про несудимість або про відсутність штрафних балів для водіїв. Про це повідомили прем’єр Андрій Бабиш і міністр внутрішніх справ Любомир Метнар.

До середини 2020 року всі державні структури, які надають будь-які електронні послуги, повинні забезпечити можливість доступу до них за допомогою посвідчення особи з чіпом.

Як розповів прем’єр, на порталі буде доступно 37 послуг, серед яких, наприклад, доступ до електронних рецептів, до інформації про медичне страхування та ін. У майбутньому уряд планує додати можливість платити податки, штрафи та мито також через загальний електронний портал.

Отримати посвідчення особи або закордонний паспорт протягом 24 годин можна буде у робочі дні тільки у відділенні МВС у Празі на вулиці Na Pankráci 72. Дорослі повинні будуть заплатити 1 000 крон, діти – 500 крон (за внутрішній паспорт, посвідчення особи). За швидке отримання закордонного паспорта ціни вище – 6 000 і 2 000 крон, відповідно.

Отримати ці документи можна також і в районних відділеннях, але протягом 5 робочих днів. Держмито для дорослого складе 500 крон, для дитини – 300 крон (посвідчення особи), та 3 000 і 1 000 крон – на закордонний паспорт для дорослого і дитини, відповідно.

Якщо документи не потрібні терміново (протягом 30 днів), то мита нижче: 600 крон – для дорослого, 100 крон – для дитини (при отриманні закордонного паспорта). За громадянське посвідчення особи дитина віком до 15 років платить 50 крон, повнолітні – нічого не платять.

Повсюдна видача посвідчень з чіпом розпочнеться 2 липня. Для активації чіпа на електронному документі необхідно буде створити ідентифікаційний код (від 4 до 10 знаків, на зразок PIN), а також код для розблокування (PUK).

Щоб користуватися посвідченням при роботі з державним електронним порталом, необхідно буде придбати зчитувач карт з чіпом (якщо він не вбудований в комп’ютер). Коштує такий пристрій в межах 190 крон. Також знадобиться встановити додаток eObčankа.

Джерело: ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here