У МЗС Чехії думають про скорочення числа працівників і автопарку дипмісії Росії в Празі

0
145

Міністерство закордонних справ Чехії обговорює з посольством Росії питання кількості російських дипломатичних працівників у Празі та зареєстрованих за дипмісією автомобілів. Про це розповів міністр закордонних справ Чехії Томаш Петршичек.

За словами міністра, кількість використовуваних посольством РФ в Чехії автомобілів невиправдано високо, і “можна лише здогадуватися, для чого вони служать”.

«У майбутньому можливо, що кількість дипломатів, головним чином — недипломатичних співробітників Посольства Росії, буде приведено у відповідність розмірам такої країни, як Чехія», — сказав міністр. Раніше експерти з безпеки вже звертали увагу на те, що посольство Росії має надмірно роздутий штат для такої невеликої країни, як Чехія.

Петршичек не став уточнювати, чи буде скорочено число російських дипломатів в Чеській Республіці найближчим часом. За його словами, міністерство ще не зробило конкретних кроків. Нагадаємо, що Чехія вже висилала трьох російських дипломатів у відповідь на отруєння «новачком» Сергія Скрипаля у Великобританії.

У МЗС Чехії усвідомлюють, що Росія відповість «дзеркальними» заходами щодо посольства Чехії в Москві.

Петршичек також відхилив будь-які спекуляції на тему можливого зняття санкцій, введених Європейським союзом щодо Росії у зв’язку з анексією Криму і конфліктом на сході України. Він послався на вересневу спільну заяву вищих посадових осіб країни, в якій було сказано, що умови для скасування санкцій не були виконані.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here