У Празі розпочалось свято мотоциклів Harley-Davidson

0
225
harley davidson у празі

У столиці Чехії приїхали мотоциклісти з Німеччини, Франції, Іспанії, Італії та Великобританії. Захід триватиме до неділі, 8 липня. Центр фестивалю буде перебувати на голешовицькому Виставіште.

Як зізнається організатор свята Ярослав Вавржина, планувалося, що в заході братимуть участь 60 тисяч мотоциклів і 100 тисяч осіб. Але, швидше за все, учасників буде більше. Крім гостей з Європи, в Прагу їдуть мотоциклісти з Бразилії та Мексики. Цікаво, що з Китаю на свято Harley-Davidson прибуло всього 9 чоловік. А ось з Індії, звідки шанувальників бренду зовсім не чекали в такій кількості, приїжджає відразу сотня!

«Я дуже пишаюся тим, що ми знову в Празі. Я згадую ті почуття, які пережила п’ять років тому на празьких Harley Days, це правильне місце для проведення 115-річного ювілею», – розповіла журналістам правнучка засновника бренду Карен Девідсон.

Чому організатори вибрали саме Прагу для святкувань?

Як пояснює Ярослав Вавржина, компанія вибрала чеську столицю, можливо, саме тому, що тут празький клуб Harley-Davidson вважається старшим серед всіх у світі. В цьому році йому виповниться рівно 90 років.

Під час фестивалю глядачі зможуть послухати виступи 40 музичних гуртів, подивитися виставку, на якій буде представлено понад 150 історичних та нових моделей мотоциклів. Наприклад, можна буде подивитися на мотоцикл 1914 року. У суботу по Празі одночасно проїде більше 4 тисяч мотоциклів.

Стежити за порядком на заходах буде кілька сотень мотоциклістів – не тільки на землі, але і в небі (з вертольотів).

Жителів Праги просять враховувати обмеження в русі транспорту в околицях Виставіште: з 5 по 9 липня у Празі обмежать рух на деяких вулицях. Також заплановані зміни в русі трамваїв.

Головним центром урочистостей стане виставковий центр в Голешовіце. Усі дні святкування будуть перекриті дороги на вулицях U Výstaviště, Dukelských hrdinů, Partyzánská, Strojnická a Za Elektrárnou.

Ще більше вулиць перекриють в суботу через проїзд мотоциклів. За інформацією організаторів, приблизно 4000 мотоциклістів проїдуть в три етапи, починаючи з 10:00. Виїжджати вони будуть з Летни. Потім мотоциклісти поїдуть через Карлову площу, Масарикову і Сметанову набережну до площі Яна Палаха. Там запланована невелика зупинка, після якої мотоциклісти переїдуть через Манесів міст і по вулиці Хотковій відправляться назад до Літньо і Виставкового центру.

За інформацією Празького транспортного підприємства, через урочистості з 5-го липня до ранку 9-го липня буде в обох напрямках обмежено рух трамваїв на відрізку Strossmayerovo náměstí – Výstaviště Holešovice – Nádraží Holešovice. Трамвайні маршрути 6, 12, 17, 93 і 94 будуть скорочувати або пускати в об’їзд. По маршруту Strossmayerovo náměstí – Řezáčovo náměstí – Veletržní – Strojnická і назад пустять запасний автобус.

Транспортне підприємство Праги рекомендує мешканцям та гостям міста у дні святкування їхати на метро до станції Nádraží Holešovice. Звідти до виставкового центру можна дійти пішки.

Джерело: irozhlas.cz, ceskenoviny.cz

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here