У Празі замінили астрономічний годинник Орлой на віртуальну копію

0
291
пражські куранти

Астрономічний годинник Орлой в центрі Старого міста відносяться до числа головних визначних пам’яток Праги – це один з найвідоміших пам’ятників середньовічної Праги, який щорічно приваблює в столицю Чехії сотні тисяч туристів. Однак кілька місяців Орлой закритий будівельними лісами, їм неможливо насолодитися в повній мірі, щоб хоч якось компенсувати відсутність історичного годинникового механізму, що знаходиться в даний момент в майстернях на реконструкції, міська влада вирішила замінити Орлой на віртуальну копію.

14 березня о 15:00 відбувся запуск величезної світлодіодного графічного екрану з розмірами 5,56 на 3,84 м, оснащеного численними сенсорами, які регулюють яскравість зображення в залежності від часу доби.

Магістрат Праги зазначає, що встановлений на екран не демонструє запис роботи історичного механізму, він показує в реальному часі, як якщо б годинники не перебували на реконструкції, тому туристи можуть милуватися переміщенням стрілок астрономічного циферблата, рухом фігурок і урочистим виходом апостолів з невеликих віконець.

Віртуальна копія пропрацює до середини осені цього року, коли на місце повернуть історичний годинниковий механізм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here