У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації МОЗ готується запровадити систему «світлофор» всередині Чехії

0
116
коронавірус в чехії

За даними на ранок середи, 22 липня, в Чехії коронавірусом нового типу хворіють понад 5000 осіб, що становить найбільший показник з моменту настання епідемії. Протягом вівторка Covid-19 виявлено у 212 пацієнтів. Всього в країні з початку березня заразилися 14 324 людини, 360 з них померли.

Головними осередками хвороби залишаються Моравсько-Сілезький край (60 випадків зараження на 100 тисяч населення), а також північ Чехії в районі міста Яблуниця-над-Нісоу і Ліберец (24 хворих на 100 000 чоловік).

У зв’язку з цим у Чеській Республіці готується світлофор, який буде розділяти регіони в залежності від ступеня вжитих заходів. Він буде мати чотири рівні – білий, зелений, помаранчевий і червоний.

Світлофор повинен допомогти орієнтуватися в заходах, що застосовуються в окремих регіонах. Міністр охорони здоров’я Адам Войтех сказав про це в інтерв’ю CNN Prima News.

Світлофор повинен мати 4 рівні – білий (0), зелений (1), помаранчевий (2), червоний (3). Кожен колір означатиме певні заходи – наприклад, носіння масок, обмеження масових заходів і т. Д.

«Є класичний світлофор. Так що це не так вже й складно. Існують такі варіанти: білий – нуль, перший рівень – зелений, потім оранжевий і червоний. Так що це просто і зрозуміло. Ці кольори будуть показувати лікарням, коли їм слід почати перепрофілювання ліжок, готувати спеціалізовані підрозділи і т. п., А також регіональним гігієнічним станціям, коли організовувати протиепідемічні заходи, так, щоб це було зрозуміло громадянам », – сказав Войтех.

Які обмежувальні заходи застосовуються наразі в різних регіонах ЧР

Хоча багато заходів безпеки було скасовано, деякі з них все ще діють. Частина заходів і обмежень, оголошених Міністерством охорони здоров’я, все ще застосовуються по всій країні. Крім того, правила носіння масок, обмеження на торгівлю та послуги та інші обмеження можуть регулюватися на місцях окремими регіональними гігієнічними станціями. Ліберецький край був останнім, хто ввів нові правила, спеціальні заходи також застосовуються в Празі, в деяких районах Височіни і Центральночеському краю, а також в Моравсько-Сілезькому краї.

Ліберецький край

Регіон Ліберец оголосив у вівторок, що він вводить деякі заходи безпеки, щоб запобігти подальшому поширенню коронавіруса. В регіоні Яблунець гігієністи реєструють кілька локальних спалахів захворювання.

З п’ятниці, 24 липня, люди повинні будуть носити засоби захисту органів дихання у всіх медичних установах, в тому числі і в аптеках.

Прага

У Празі в даний час діє заборона на пересування людей без захисту рота і носа в метро, ​​також на масових заходах за участю більш ніж 100 осіб, які проходять в приміщенні.

Центральночеський край

Регіональна станція гігієни в Центральночеському краї вжила заходів безпеки на території муніципалітетів з розширеними повноваженнями в Кутна Горі і Чаславі. Для цих областей було наказано зобов’язання носити маски пацієнтам і співробітникам в медичних установах.

Крім того, відвідування медичних і соціальних установ, де надається стаціонарна допомога, заборонено. Виняток становлять відвідування неповнолітніх, відвідування пацієнтів з обмеженими можливостями та відвідування пацієнтів хоспісу та інших пацієнтів в термінальній стадії невиліковного захворювання.

Знаходження без захисту рота і носа в соціальних службах і медичних установах (крім аптек) заборонено. Маски можуть не носити діти у віці до трьох років або люди з обмеженими розумовими здібностями.

Височина

З 14 липня на території муніципалітетів Їглава та Телч гігієністи ввели такі правила.

Людям забороняється перебувати без засобів захисту рота і носа в громадському транспорті, в автомобілях, коли вони подорожують з кимось, крім сім’ї, в установах з епідеміологічно серйозними видами діяльності, за винятком послуг громадського харчування, в торгових точках і торгових центрах площею понад 500 кв. м, у всіх медичних і соціальних установах, на громадських заходах на відкритому повітрі і в приміщеннях, а також у всіх місцях, де вони знаходяться в контакті з людьми на відстані менше 1,5 метра.

Власники цих об’єктів повинні постійно дезінфікувати приміщення.

Моравсько-Сілезький край

Ряд заходів безпеки також застосовується в Моравсько-Сілезькому регіоні. Багато обмежень гігієністи запровадили раптово, і це викликало сильну критику. Наприклад, в Остраві була організована акція протесту.

Найбільш важливим заходом безпеки є зобов’язання носити маски або інші засоби захисту рота і носа у всіх приміщеннях за межами будинку. У той же час люди повинні носити маски в автомобілях, якщо вони подорожують не з членами сім’ї, а також в громадському транспорті. Виняток становлять, наприклад, діти у віці до двох років, діти в дитячому садку і інші. Список всіх винятків можна знайти на веб-сайті обласної гігієнічної станції.

Підприємства громадського харчування повинні відкриватися після 8:00 і закриватися до 23:00. Відкриті простори не є винятком, проте роздавальне вікно може працювати цілодобово. Суворі правила поширюються на клієнтів в закладах, наприклад, тільки чотири людини можуть сидіти за столом, і між клієнтами, які не сидять за столом, має бути відстань в два метри. Для відвідувачів повинні бути доступні засоби дезінфекції, крім того, установа повинна організувати дезінфекцію приміщень.

У масових заходах на відкритому повітрі і в приміщенні можуть взяти участь не більше 100 осіб. Винятком є ​​заходи, при яких можливо розділити людей на сектора, їх може бути максимум п’ять. Люди повинні мати можливість підтримувати двометрову дистанцію.

Відвідування стаціонарних медичних установ заборонено. Виняток становлять люди, які мають певний респіраторний захисний пристрій, хоча б респіратор FFP2 без клапана видиху, і в той же час вони повинні знаходитися на відстані двох метрів від пацієнтів і медичного персоналу.

Тестування на коронавірус має проводитися для всіх нових пацієнтів, що надходять до медичних установ. Виняток становлять пацієнти, які пред’являють медичну довідку не старше чотирьох днів.

У дитячих таборах необхідно забезпечити дезінфекцію рук відразу після вживання їжі, а також проводити дезінфекцію приміщень. Відвідування повинні бути обмежені в максимально можливій мірі. Пересування дітей повинно бути максимально обмежено територією табору або дикою природою без використання громадського транспорту.

Обмеження також поширюються на працівників виробничих підприємств, наприклад, окремі зміни не повинні зустрічатися взагалі, якщо це можливо.

Також була проведена дезінфекція місць з підвищеною концентрацією людей, таких як зупинки громадського транспорту та інші. Докладний перелік всіх заходів можна знайти на веб-сайті обласної гігієнічної станції.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here