Україна протестує проти візиту чеського єврокомісара в Крим

0
111

Посольство України в Празі висловило протест проти поїздки чеського єврокомісара від Комуністичної партії Чехії і Моравії Яромира Когличека і сенатора від об’єднання Severočeši.cz Ярослава Доубравb в Крим. Обидва політика взяли участь у IV Ялтинському міжнародному економічному форумі, що проводиться місцевими органами управління за підтримки Адміністрації Президента Російської Федерації.

«Це вже не перше порушення українських законів, допущене вище згаданими політиками відвідуванням окупованої території», – написано в заяві українського посольства, яке також попереджає Чехію про готовність України вжити заходи у відповідь на «усвідомлений і демонстративний прояв неповаги з боку чеських політиків по відношенню до міжнародного права».

Українську сторону також обурило, що комуністичний євродепутат Яромир Когличек у своєму інтерв’ю російським ЗМІ закликав до недотримання санкцій, що стосуються Криму та міста Севастополь, а також давав підприємцям поради як діяти в обхід санкцій, чеського і європейського законодавства.

Критично відреагував на поїздку комуністичного представника в Крим чеський євродепутат від партії ТОР 09 Яромир Штетіна.

«Російські ЗМІ прагнули використати візит Когличека в пропагандистських цілях проти України, проти Чеської Республіки і проти Європейського союзу, – написав заступник голови підкомітету з питань оборони і безпеки Європейського парламенту Яромир Штетіна. – Яромир Когличек, депутат від Комуністичної партії Чехії і Моравії, відкрито займається колабораціонізмом з російським окупаційним режимом».

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here