Уряд Чехії надав графік подальшого послаблення карантинних заходів

0
135
зняття карантинних обмежень

Уряд Чехії приступив до зняття обмежень. Частина з них перестала діяти з понеділка, 3 травня. Решта нововведень набудуть чинності протягом першого травневого тижня. Після вихідних жителів республіки чекає довгоочікуване відкриття магазинів. Розбираємося, які конкретно обмеження більше не актуальні і коли чекати наступних кроків.

Сфера послуг

З 3 травня можуть надаватися послуги по догляду за тілом (перукарні, барбершопи, салони краси, масажні кабінети, косметологічні послуги та ін.). Під час надання послуги необхідно дотримуватися певних правил:

  • майстер може надавати послугу тільки одному клієнту;
  • між кріслами столами або іншими місцями, де можуть перебувати клієнти, повинна дотримуватися дистанція в 2 метри;
  • не допускається проведення процедур, за яких відбувається фізичне порушення шкірних покривів (тату-салони відкриються 10 травня);
  • при вході в салон краси клієнт повинен пред’явити підтвердження від роботодавця про негативний тест на коронавірус не старше 72 годин або підтвердження про негативний тест з навчального закладу (або čestné prohlášení);
  • допускається проведення експрес-тесту на місці. При позитивному результаті клієнт повинен негайно покинути заклад;
  • співробітники зобов’язані складати списки клієнтів із зазначенням ПІБ відвідувачів і результатів тестування на коронавірус. У разі, якщо епідемія почне поширюватися, потрібно відстежувати контакти.

Санаторії та реабілітаційні центри також почнуть приймати відвідувачів (поки що тільки тих, хто переніс covid-19 за останні 3 місяці)

Послуги для тварин

У салони краси зможуть відправитися не тільки люди, а й тварини. Відкриються грумінг-центри.

Освіта

З 3 травня діти повернулися в дитячі садки в Середньочеському, Пардубицькому, Ліберецькому, Краловеградецькому, Пльзеньському, Карловарському регіонах і в Празі. У цих регіонах робота дитячих садків буде проходити в стандартному режимі (без обмежень на кількість дітей в групах, без тестування).

До школи пішли учні молодших класів шестирічної та восьмирічної гімназії, учні перших чотирьох класів консерваторії та учні другого ступеня початкової школи. Навчання проходитиме за системою ротації: тиждень дистанційно, тиждень очно. Всі учні повинні будуть носити медичні маски. Антигенне тестування проводитиметься раз на тиждень для учнів першого ступеня і два рази на тиждень — для учнів другого ступеня початкових шкіл. Також відновляться заняття спортом на відкритих спортивних майданчиках у школах.

З вівторка, 4 травня, відновилися заняття в гуртках: у групах по три людини можна займатися у внутрішніх приміщеннях, до 20 осіб — на свіжому повітрі.

З 10 травня 2-й ступінь початкових шкіл повернеться до занять в Устецькому, Оломоуцькому, Південно-Моравському і Моравсько-Сілезькому регіонах. У цих регіонах діти також повернуться в дитячі садки.

Культура

З 3 травня для індивідуальних екскурсій відкрилися музеї, галереї, замки та інші історичні або культурні об’єкти. Жителі республіки зможуть відвідати фортеці Троскі, Бездез, Точник, Краковець, Кршивоклат, Рабі, Велхартіце, Валеч, деякі приміщення замку Небілів, а також Козел, Конопіште, Мнішек-під-Брди і Велтруси. У вихідні відкриється садиба Гамоса в Збечно, фортеці Жебрак і Швигів, синагога в Бржезніце. З повним переліком об’єктів можна ознайомитися на сайті Національного інституту пам’яток Чехії (NPÚ).

У Празі запрацювала Петршинська Оглядова вежа разом з дзеркальним лабіринтом і старою ратушею. Цього року купити квитки відвідувачі можуть онлайн. Повністю відновить роботу і Празький Град – тепер громадянам будуть доступні не тільки сади, а й внутрішні об’єкти комплексу, включаючи дві виставки.

Маски

З 10 травня необхідно буде носити засоби захисту органів дихання на відкритому повітрі тільки при зустрічі двох або більше осіб на відстані менше двох метрів один від одного, якщо вони не є членами однієї сім’ї.

Магазини

З 10 травня відкриються всі магазини в країні. Респіратори будуть обов’язковими, також буде застосовуватися правило однієї людини на 15 кв. м.

Також з 10 травня почнуть працювати майстерні з ремонту взуття, тату-салони, магазини старих автомобілів, автосалони, фотографічні послуги, канатні дороги, стрільбища, солярії, майстерні з ремонту годинників, ювелірні майстерні, турагентства та ін.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here