Уряд затвердив більш суворі умови отримання чеського громадянства

0
241
нові правила отримання громадянства чехії

9 грудня уряд Чехії схвалив поправку до Закону про громадянство, яка вводить більш суворі умови для отримання чеського громадянства. Про це повідомляє прес-служба уряду. Кандидати повинні будуть довести, наприклад, що вони не скоювали деякі правопорушення. Поправка набуде чинності в середині наступного року.

  1. Відповідно до закону, заявник повинен довести, що у нього є фінансові кошти, достатні для забезпечення його життєвих потреб в Чеській Республіці. Закон також вимагає вказувати джерела доходів заявників. Якщо заявник має дітей, він також повинен довести, що може їх забезпечити.
  2. Також претенденти повинні будуть підтвердити, що не скоювали деякі правопорушення. Наприклад, в області оборони або порушення громадського порядку та громадянського співіснування.
  3. Особи віком від 18 до 21 року зможуть отримати громадянство в спрощеному режимі, але його надання більше не буде їм гарантовано. Поправка також регулює умови, в яких дитина набуває громадянство Чеської Республіки, шляхом прийняття або визначення батьківства.
  4. Від здачі іспиту на знання чеської мови (рівень B1) і чеських реалій будуть звільнені ті, хто як мінімум три роки навчався чеською мовою в початковій, середній, вищій або професійній школі або в консерваторії, при цьому потрібно буде підтвердити не тільки тривалість, але і результати навчання. Таким чином, поправка спрямована на те, щоб уникнути ситуацій, коли заявники тільки демонстрували тривалість свого навчання без підтвердження завершення.
  5. Люди, які проживають в Чеській Республіці протягом десяти років, повинні будуть представити докази свого фактичного перебування в країні. Це можуть бути, наприклад, трудові договори, шкільні атестати і т.д.

Законопроект також виключає перегляд в судовому порядку рішення про відмову в наданні громадянства людям, визнаним такими, що становлять загрозу для безпеки країни.

Відзначається, що з прийняттям поправок громадяни Словаччини, яким після розпаду Чехословаччини отримати громадянство Чехії було простіше, ніж іншим, повинні виявитися в тому ж положенні, що і громадяни інших країн Євросоюзу.

Тепер ініціативу належить розглянути нижній палаті парламенту. Зміни можуть вступити в силу з середини 2020 року.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here