Уряд затвердив 75% знижки на проїзд для студентів і пенсіонерів з 10 червня

0
182
пільги на проїзд в чехії

Уряд Чехії на чолі з його лідером Андрієм Бабишем затвердив знижки на проїзд у поїздах і автобусах для учнів (від 6 до 26 років) і пенсіонерів (старше 65 років). Розмір знижок складе 75%, нововведення набуде чинності 10 червня, коли відбудеться зміна в розкладі роботи громадського транспорту.

Прем’єр-міністр зазначив, що діти до 6 років і люди з обмеженими можливостями будуть використовувати громадський транспорт безкоштовно.

Щоб придбати квитки на поїзди та автобуси за пільговими цінами, достатньо в касі надати документ, що засвідчує особу, молодим людям необхідно пред’явити студентський квиток або картку ISIC.

При цьому не всі перевізники гарантують знижки на завантажені маршрути, тому, попереджають в уряді, треба бути готовим, що іноді на найбільш популярних напрямках знижок не буде. Бабиш обіцяє, що перевізники не будуть зловживати цим, їм це не дозволить робити спеціальне обмеження, згідно з яким знижки можна не давати тільки на невеликий відсоток своїх маршрутів. Згідно з попередніми даними,  державному бюджету зниження вартості проїзду для молодих людей та осіб похилого віку щорічно буде обходитися в 5,83 млрд крон.

Як повідомляється в прес-релізі мера міста Пльзень, з вересня 2018 р. діти молодше 15 років і люди старше 65 років можуть отримати право на безкоштовний проїзд у міському транспорті.

В даний час діти користуються знижкою на оплату проїзду в розмірі 75%, молодь у віці від 15 до 26 років 50%. Люди у віці від 65 до 70 років також платять половину вартості, а старше 70 років користуються міським транспортом безкоштовно. Пльзень має намір покривати витрати на пільги з власного бюджету.

Як повідомив агентству ČTK мер Пльзеня Мартін Зрзавецький, місто розглядає таке нововведення в контексті рішення уряду про запровадження для студентів молодше 26 років та людей віком старше 65 років з 10 червня знижки в розмірі 75% на залізничні та автобусні квитки.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here