В Чехії зростає споживання меду

0
248

У минулому році в Чехії було вироблено 9,4 тонни меду, а у 2016 році обсяг споживання меду на душу населення в Чехії становив 0,9 кг меду. За 10 років він збільшився на 50%. Найбільше меду зараз ввозять в країну з України. Зростання споживання меду став довгостроковим трендом, – повідомляє Чеське статистичне управління.

Кількість пасік в минулому році скоротилася до 638 тисяч. Але це все одно більше, ніж коли-небудь, починаючи з 1994 року (за винятком рекордного 2016 року). Найскладнішими для чеських бджолярів були 2003 і 2008 роках, коли бджоли масово вмирали з-за різних хвороб.

Найбільша кількість пасік зосереджена в Злинському і Моравськосилезькому краях. У Празі їх теж багато. Найменше пасік знаходиться в Карловарському і Устецькому краях.

Дефіцит чеського меду компенсують поставки з інших країн, у тому числі з України. Також багато меду привозять зі Словаччини та Уругваю. Всього в ЧР було ввезено 3,2 тисячі тонн меду; 1,5 тисячі тонн – вивезено. Чеський мед відвозять переважно в Німеччину, Словаччину і Францію.

Продовольча інспекція останнім часом звертає увагу споживачів на часті випадки підробки меду, найчастіше – з допомогою цукрового сиропу. Згідно з нормами, його не можна додавати мед.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here