В Чехії почалася епідемія туляремії

В Чехії почалася епідемія туляремії

В районі Ческа Липа почалася епідемія туляремії у зайців – хвороби, що передається людині. Спалах захворювання стався в місті Дубице, по всьому місту вживаються екстрені заходи щодо запобігання поширенню хвороби. Про це повідомив прес-секретар мерії Чеської Липи Вацлав Шамал.

«Хвороба передається людям. Зараження відбувається тоді, коли не дотримуються правил гігієни при поводженні з хворими чи мертвими зайцями, при пошкодженні шкіри кліщами, при вдиханні зараженого пилу, кон’юнктивіті очей або прийомі в їжу недостатньо приготовленої кролятини», додав Шамал.

Туляремія зустрічається у зайців і диких гризунів. Носієм є комаха, що смокче кров у дрібних гризунів. Зараження інших тварин зазвичай відбувається через кліщів. Після зараження крові зайці помирають протягом декількох днів. Захворювання у людей може протікати у формі тяжкої пневмонії та гнійної ангіни, також можуть виникнути ураження шкіри та інших органів.

При контакті з гризунами фахівці радять використовувати захисні рукавички. Важливо запобігати пошкодженню шкіри і ретельно дезінфікувати руки.

Кліщі вже в місті, їх можна принести з парку і навіть з дитячого саду

Щодо кліщів, то людина ж може зустріти кліща тільки в лісі далеко від цивілізації? На жаль, це не так. Паразити наближаються до місць, звичайних для перебування людей. Це збільшує ризик зараження вірусом кліщового енцефаліту або бореліозу.

«Забравши дочку з дитячого саду, я помітив у неї на нозі кліща. Те ж саме повторилося і на другий день. За тиждень з саду дочка принесла їх п’ять штук», каже батько шестирічної Алжбети Ян Войтех, що живе в одному з празьких районів.

Проблема вирішена договором батьків з дитячим садом про те, що вихователі будуть перед прогулянками використовувати спеціальні спреї-репеленти проти кліщів.

Подібні випадки з кліщами у містах були і раніше, але в цьому році, в порівнянні з попередніми, ситуація дійсно виходить за рамки.

Можливо погода створює сприятливі умови для паразитів, вони стають активнішими, але кліщі мігрують до місць, де їх раніше ніколи не було – ближче до людей.

«Кліщі переносять інфекції з природних осередків ближче до людини, до місця де ми живемо або відпочиваємо. Інфекційні кліщі вже навіть в парках великих міст. Зростають випадки зараження безпосередньо за місцем проживання», – підтверджує завідувач кафедрою епідеміології і охорони громадського здоров’я, медичного факультету Остравського університету Ростислав Мадьар.

Одна з головних причин, на думку Мадьара, погода. З потеплінням кліщі мігрують в приморські широти і далі на північ. Великі проблеми з кліщовим енцефалітом вже має південна Скандинавія, північ Польщі і Прибалтика.

Ідеальна температура для них близько 20 градусів при вологості 80% – такий клімат в Чехії вже з весни. Тепла весна призвела до того, що кліщі рано прокинулися від зимової сплячки.

«Порівняно з минулими роками, у цьому році можемо стверджувати, що для комах була дуже сприятлива весна. Вони раніше почали проявляти активність», говорить Катержина Кубікова з Державного інституту охорони здоров’я.

Як будуть себе вести кліщі в найближчі тижні буде залежати від прогнозу погоди.

«Швидше за все ми досягли піку і активність кліщів буде знижуватися через настання більш спекотних температур. Але враховуючи часті перебування людей на природі під час канікул і відпусток, слід зберігати обережність», зазначив Томаш Враблик з Чеського інституту метеорології.

Джерело: aroundprague.cz