В Чехії почнуть видобувати гірський кришталь

0
156
видобуток гірського кришталю в чехії

Гірський кришталь ніде в Чехії наразі не видобувають, проте незабаром, мабуть, в цій сфері відбудуться зміни. Після десятків років населений пункт Велка Краш на чесько-польському кордоні дав згоду на видобуток цього різновиду кварцу, до якого готувався п’ятнадцять років. Уже чотири компанії виявили інтерес до видобутку кришталю і інших напівкоштовних каменів з місцевих покладів. А таких в Краші, вважають геологи, налічується приблизно 335 тонн.

Населений пункт Велка Краш розташований в Єсеніцькій області. За словами старости села з населенням понад 700 осіб Зденека Затопека , незабаром буде оголошено конкурс на залучення компаній з видобутку чистого природного діоксиду кремнію. Переможець тендеру, скоріше за все, буде обраний навесні. Попередня влада населеного пункту вважала, що видобутком буде відати сама Велка Краш, однак нинішнє керівництво вирішило просувати продаж права на укладення договору про закріплення частки квоти на видобуток іншим суб’єктам.

“Перед нами стоїть завдання з будівництва зовнішніх мереж каналізації в розмірі приблизно ста мільйонів крон, а в підготовку видобутку гірського кришталю довелося б вкласти додаткові мільйони. Річний бюджет такого містечка як Велка Краш становить близько 16 мільйонів, так що інші інвестиції нам наврядчи під силу “, – міркує Зденек Затопек.

На думку старости, продаж права на укладення договору міг би поповнити скарбницю містечка на 10 млн крон, до того ж село позбулося б від турбот, пов’язаних з охороною цього родовища корисних копалин.

На основі проведеного аналізу передбачається, що видобуток міг би проводитися 13 років, що щорічно приносило б близько п’яти тисяч тонн гірських порід і 25 тонн гірського кришталю і раухтопазу, тобто димчастого кварцу. На думку геологів, в тутешніх місцях знаходиться приблизно 335 тонн напівкоштовних каменів.

Гірський кришталь видобували неподалік від Велке Краш вже у XVI столітті. Бум у сфері видобутку, який тривав до кінця Другої світової війни, настав після 1877 року. У 1950-ті роки в цій області проводилося докладне дослідження, однак його результати не були оприлюднені, так як рішення про оновлення видобутку гірського кришталю, яке використовується не тільки для виготовлення прикрас, але і в радіотехніці, так і не було прийнято.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here