В Чехії введуть нове позначення для всіх видів палива

0
275

Розібратися з тим, чим нагодувати сталевого коня, буває не так просто – в різних країнах Європи назви окремих видів бензину іноді сильно різняться. Вирішити цю проблему повинна уніфікація позначення всіх типів палива.

Восени чеських водіїв чекає ряд нововведень. Одне з найбільш значущих – зміна позначення типів палива на автозаправних станціях. Нові символи будуть діяти у всьому Євросоюзі. З 1 жовтня:

  • всі види бензину будуть позначатися колом ,
  • дизельне паливо – квадратом,
  • газ – ромбом.

Літерами в символах будуть позначатися типи біологічної добавки, числами – кількість добавки в складі палива.

позначення видів палива в ЄС

Наприклад, найбільш поширені в Чехії види бензину Natural 95 і Natural 98 з жовтня будуть позначатися як Е5, класичне дизельне паливо – B7. Позначення газового палива не зміняться – LPG, CNG.

— Автозаправні станції в Чеській Республіці зобов’язані вказувати назву всіх видів палива з 1 жовтня поточного року. Нові символи повинні бути вказані не тільки на головній панелі автозаправної станції, але і на всьому обладнанні — повідомив прес-секретар Чеської асоціації нафтопереробної промисловості і торгівлі Вацлав Лоула.

Крім того, нові символи, що позначають тип палива, з’являться також на кришці бензобаків у автомобілів, вироблених після вступу в силу даного нововведення. У старих автомобілях символи міняти не потрібно.

Уніфікація позначень видів палива в Євросоюзі була введена для того, щоб жителі різних країн Європи не плуталися на заправках в інших державах. За словами власників чеських заправок, вони встигли підготуватися, і з жовтня на всіх автозаправних станціях будуть встановлені нові символи, що позначають типи палива. Перевіряти виконання нових правил буде Чеська торгова інспекція. Директор Асоціації автомобільної промисловості Зденек Петцл впевнений, що уніфікація істотно полегшить життя автомобілістам з усієї Європи, адже їм не доведеться боятися, що вони помилково заправлять свою машину неправильним паливом. Що на його думку є головним плюсом даного нововведення

— Ми не раз отримували інформацію про те, що автомобілісти, бажаючи заправити свою машину за кордоном, часто не знають, який вид палива їм потрібно вибрати. За прикладом далеко ходити не треба – навіть у сусідній Німеччині позначення видів палива сильно відрізняється від чеського. Сучасні автомобілісти, які багато подорожують по всій Європі, живуть в скаженому ритмі, і дана уніфікація допоможе їм заощадити свій час і нерви, що дуже приємно.

Розібратися в різних позначеннях палива в окремих країнах дійсно буває непросто. Наприклад, у більшості країн ЄС дизельне паливо позначалося словом Diesel. Однак на заправках в Румунії вона називається Motorina. На деяких заправках у Португалії та Іспанії бензин продається під позначенням Gasolina, а дизельне паливо – Gasóleo.

Джерело: Радіо Прага.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here