В Чехії виросли стави по іпотеці

0
171
У Чехії зростають іпотечні ставки

Ставки за іпотечними кредитами в Чехії в листопаді 2018 р. в середньому підвищилися до 2,78% з 2,66%, зареєстрованих в жовтні. У січні поточного року ставки склали 2,28%. Дані надала компанія Fincentr Hypoindex. У листопаді та грудні попереднього року ставки іпотек перебували на мінімальному рівні 1,77%.

Вступ в 2016 р в силу закону “про споживчий кредит” спричинило за собою підвищення іпотечних ставок, до якого вдалися насамперед великі банки. У 2017 р. їхній приклад наслідував також Чеський національний банк. У січні в Чехії були оформлені більш 7780 договорів по іпотеках, що на 1568 менше, ніж у грудні минулого року.

Порівняно з попереднім місяцем, обсяг іпотечних кредитів скоротився на 20%, проте в цілому до кінця листопада 2018 р. загальний обсяг кредитів на житло в порівнянні з минулим роком не зменшився. Про це повідомив директор відділення іпотечного кредитування Raiffeisenbank Мілан Волдржих. Глава агентства з продажу нерухомості Bidli Ондржей Машин повідомив, що більш суворі критерії порядку видачі кредитів, встановлені банками, вже спричинили зниження інтересу до придбання житла.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here