В системі освіти Чехії відбудуться зміни

0
184
освітня реформа в чехії

Реформа стосується структури іспитів, а також оплати праці вчителів.

Цієї осені міністр освіти Чехії Роберт Плага планує провести ряд реформ. Зміни торкнуться насамперед випускних іспитів у школах. Плага хоче розділити іспит з математики на два рівня.

«Єдиний рівень тесту не підходить абсолютно всім. Якщо він буде занадто низьким, він не буде відповідати вимогам деяких вищих навчальних закладів. Якщо тести значно ускладнити, у деяких учнів буде багато проблем із закінченням школи», – зазначив Плага.

Крім того, у міністерстві планують спростити іспит з чеської мови і залишити на ньому лише диктант. Якщо реформу схвалять у Парламенті, випускники будуть здавати нові іспити вже навесні 2020 року.

Нинішня ситуація з випускними іспитами в Чехії піддається критиці з боку багатьох викладачів та інших фахівців у галузі освіти. За словами сенатора Іржі Ружічки, який також є директором гімназії Яна Кеплера в Празі, потрібно поставити під питання необхідність так званої «матуріт» в деяких навчальних закладах.

Іспити з математики та чеської мови з кожним роком не здає все більше і більше випускників. Диктант з чеської мови здало на «незадовільно» 10,4% учнів, що на 0,7% більше, ніж у минулому році. Іспит з математики не здало і зовсім 22,3% випускників.

Роберт Плага буде також вимагати збільшення зарплати викладачів у вищих навчальних закладах.

«Я задоволений бюджетом на 2019 рік і хочу, щоб збільшення заробітної плати вчителів стало звичайною практикою. У наступному році на оплату праці вчителів з бюджету виділять на 13,5 млрд. крон більше, ніж в цьому році», – додав міністр освіти.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here