В цьому році чехи отримають рекордну кількість компенсацій від авіакомпаній

0
90
як отримати компенсацію при затримці рейсу

Якщо ваш рейс затримали на 3 години і більше, не бійтеся відстоювати свої права.
Через збільшення пасажиропотоку у літній період значно зростає і кількість затримок авіарейсів. Кожного літа літаки затримуються в 3 рази частіше порівняно з іншими порами року. У Чехії пасажири стали більше скаржитися на недотримання умов авіаперевезення і вимагати компенсації.

«З січня по червень цього року ми відзначили підвищення вимог про компенсацію на десятки відсотків. Якщо в минулому році ми змогли отримати 21 тисячу компенсацій, то в цьому році ми очікуємо їх збільшення до 30 тисяч», – зазначив Францішек Геринк, директор компанії Click2Claim, яка займається отриманням компенсацій для пасажирів. Друга компанія на ринку даних послуг в Чехії, ClaimAir, повідомляє про 80% зростання видач компенсацій.

Найчастішою причиною для виплати компенсації є затримка рейсу. Не всі про це знають, але право на компенсацію виникає, коли рейс затримано на більш ніж 3 години, місце вильоту та/або прильоту знаходяться в ЄС і штаб-квартира авіалінії також знаходиться в одній з країн Євросоюзу.

На території ЄС права пасажирів регулюються Постановою Європейського парламенту та Ради ЄС № 261/2004.

Якщо затримка рейсу становить більше 5 годин, ви маєте право вимагати повернення повної вартості авіаквитка або пересадку на інший маршрут у напрямку кінцевого місця призначення. Якщо потрібного рейсу в цей день вже немає, вам зобов’язані надати готель.

Матеріальну компенсацію вам виплатять тільки в тому випадку, якщо затримка сталася з вини авіакомпанії. Сума залежить від того, на скільки годин затримали рейс, а також від дальності перельоту.

Якщо дальність польоту менше 1500 км (наприклад, рейс Прага – Берлін), а затримка склала 3 години і більше, вам належить компенсація 250 євро. При відстані 1500 – 3000 км (наприклад, рейс Прага – Москва) і затримці на 3 години і більше ви маєте право на компенсацію 400 євро. Якщо відстань становить понад 3500 км (наприклад, рейс Прага – Пекін), вам повинні виплатити компенсацію у розмірі 600 євро.

Як показує практика, отримати компенсацію легко, якщо знати свої права і відстоювати їх. Не забувайте зберігати свої посадочні талони, вони згодяться для оформлення всіх необхідних документів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here